Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stadion Miejski w Białymstoku gotowy

red

Jego projekt powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates

Konkurs na projekt nowego stadionu ogłoszony został w 2006 r. Wygrała go wtedy pracownia Stefana Kuryłowicza. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2010 r. i trwała cztery lata. Nowy stadion powstał w miejscu starego, którego inauguracja miała miejsce na początku lat 70. ubiegłego wieku.

Nowa arena wyróżnia się ażurową konstrukcją, która ozdabia ją z każdej strony. Obiekt otaczają elementy nośne o białym, pomarańczowym i szarym kolorze. Wybrana gama kolorów dobrze komponuje się z betonowymi trybunami.

Wewnątrz areny powstało pełnowymiarowe boisko. Stadion może jednocześnie pomieścić 22 tysiące widzów, którzy mogą oglądać mecz pod zadaszeniem. Konstrukcja dachu posłużyła także jako ruszt do montażu systemu oświetlenia płyty boiska i widowni oraz systemu nagłośnienia i kamer.

Widownia posiada dwie strefy wysokościowe. Miejsca podzielono na 72 sektory o przeciętnej liczbie 340-360 widzów w każdym. Pod widownią znalazły się pomieszczenia, w których w przyszłości może się znaleźć restauracja, sklepy, pomieszczenia klubowe oraz siedziba Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W przyszłości pod trybunami ma też powstać ekspozycja muzealna poświęcona historii futbolu w regionie.

Budowa stadionu w Białymstoku pochłonęła 250 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stadion Miejski w Białymstoku gotowy