Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak czarny głaz. Hala sportowa w Toruniu [ZDJĘCIA]

red

Hala jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce i jedynym, w którym można organizować w pełnym zakresie lekkoatletyczne zawody o randze międzynarodowej. Projekt został zrealizowany przez konsorcjum firm ze Szczecina DEDECO i MD Polska sp. sp. z o.o.

Budynek przedstawiamy w obiektywie Tytusa Szabelskiego (www.tytusszabelski.com)

Hala sportowo-widowiskowa przy ul. Bema zdecydowanie dominuje nad innymi budynkami w okolicy. Budynek ma formę masywnego prostopadłościanu, który został podcięty od dołu. Jego czarna elewacja może sprawiać wrażenie statycznej, jednak architekci zaprojektowali fasadę wyłożoną panelami wyposażonymi w diody LED. Takie rozwiązanie pozwala wyświetlać na budynku informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach mających miejsce w hali.

Dynamiki budynkowi dodają nieregularne podcienie, w których umieszczono główne wejście oraz lokale handlowe i usługowe. Zamontowano tam też duże przeszklenia, przez które widać betonowe filary stanowiące elementy nośne całej konstrukcji.

W środku płytę boiska otoczono trybunami, te w zależności od konfiguracji mogą pomieścić od 5 do 6 tysięcy widzów. Wspomniane dodatkowe miejsca można uzyskać dostawiając trybuny w trakcie zawodów konkurencji grupowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna).

Poza najważniejszą częścią budynku, w hali znajduje się jeszcze sala treningowa, siłownia, 28 pokoi hotelowych, sale konferencyjne i bankietowe. Koszt całej inwestycji to 154,5 mln zł. Oficjalne otwarcie nowej hali nastąpiło 10 sierpnia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak czarny głaz. Hala sportowa w Toruniu [ZDJĘCIA]