Nowy Aleksanderhaus we Wrocławiu. Biurowiec inspirowany modernizmem

Nowy Aleksanderhaus to inwestycja firmy i2 development polegająca na rewitalizacji istniejących obiektów w centrum Wrocławia. Budynek starej przychodni zmieni się w nowe centrum biznesu.

Przy placu Jana Pawła we Wrocławiu znajduje się modernistyczny budynek nieczynnej przychodni. Niebawem ruszy jego przebudowa. Firma i2 development postanowiła nawiązać do tradycji miejsca i znajdującego się tu przed wojną budynku banku braci Henschela i Jakoba Alexander i zmienić funkcję obiektu na biurową.

Budynek zyska całkowicie nową elewację z podkreślonym modernistycznym pasmowym układem okien oraz zostanie wyposażony w systemy obniżające zużycie energii i wody. Zyska podwieszane sufity i podłogi techniczne, które ułatwią aranżację wewnętrznych przestrzeni. Poza biurami na parterze budynku znajdą się także punkty handlowo-usługowe.

Budynek jest częścią modernizowanego przez nas kompleksu mieszkalno-usługowego w ścisłym centrum Wrocławia. Koncepcja zakłada stworzenie miejsca, gdzie z przyjemnością będzie się przebywać, żyć i pracować. Czerpiemy z dziedzictwa historycznego i adaptujemy je do nowoczesności. Prosta bryła „Nowego Alexanderhous” pozwala w sprawny sposób przystosować obiekt do nowoczesnych rozwiązań biurowych i rosnących wymagań i oczekiwań ludzi biznesu - mówi Marcin Misztal, wiceprezes Zarządu i2 Development.

Wraz z realizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycją adaptacji budynków zabytkowego szpitala na cele mieszkaniowe pojawia się spora szansa na ożywienie zamkniętych budynków i przywrócenie miastu dużego fragmentu Bulwarów Staromiejskich.

 

Obejrzyj istniejący budynek przychodni:

Więcej o:
Komentarze (10)
Nowy Aleksanderhaus we Wrocławiu. Biurowiec inspirowany modernizmem
Zaloguj się
 • Gość: jozue

  Oceniono 16 razy 16

  No i Dobrze. Na starą przychodnie nie mogłem patrzyć tak mi się nie podobała,Brawo, świetny projekt

 • Gość: Komentator

  Oceniono 8 razy 8

  projekt świetny, bo nabrałem się, że to odrestaurowany stary obiekt, ale cóż. Kiedyś walnąłem głową w szybę, bo nie zauważyłem, że to szklane drzwi.

 • Gość: weq

  Oceniono 2 razy 2

  budynek bardzo w stylu wrocławia

 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 1

  Alexanderhaus ?
  Może przy okazji zmienić nazwę Wrocław na Breslau ?

 • Gość: wrocławianin

  0

  Projekt dobry aczkolwiek zastąpienie budynku przychodni biurowcem uważam za zły pomysł. We Wrocławiu jest dużo miejsca na nowe inwestycje, miasto zamiast wzbogacać się o nowe budynki to stare zastępuje nowymi. Nie ważne czy to szary blok czy kamienica, to część historii miasta, której nie powinno się niszczyć tylko dlatego że nie jest uważana za zabytkową. Z takim myśleniem to i ten nowy biurowiec zostanie kiedyś zastąpiony czymś bardziej nowoczesnym.

 • Gość: Agrafka

  0

  Nareszcie. Stara przychodnia straszyła już wystarczająco długo.

 • Gość: ostatnaparoweczka

  Oceniono 10 razy -6

  stary budynek był ok, a nowy to taki biedniejszy berlin

 • Gość: w głowie

  Oceniono 10 razy -6

  toż to jakieś oszukaństwo. no bez jaj. rozumiem nawiązanie do tradycji, ale takie coś...

 • Gość: umc

  Oceniono 8 razy -6

  Chyba inspirowany zebra tower

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX