Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]

Piotr Nef

Zrujnowany zabytek zmieni się w nowoczesne lofty. Na Bulwarze Staromiejskim firma i2 Development odnowi stary szpital. Powstaną mieszkania z widokiem na Fosę Miejską dla tysiąca nowych mieszkańców.

Na terenie nieczynnego, zabytkowego kompleksu szpitalnego rozpoczną się prace budowlane. Nad odnową i zmianą funkcji jednego z wrocławskich zabytków pracuje firma i2 Development. Inwestycja zlokalizowana jest przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu.

Projekt pracowni Chamielec Architekci zakłada powstanie około 500 niedużych apartamentów, które wedle uznania nabywców będzie można łączyć w większe mieszkania. Ich niewątpliwą zaletą będzie wysokość kondygnacji, która w niektórych budynkach będzie dochodziła do 4,5 metra. Z loftów będą się roztaczać malowniczy widok na Fosę Miejską.

Poza mieszkaniami przewidziano także stworzenie 98 lokali usługowych, a także 95 apartamentów tylko na wynajem, z możliwością korzystania z usług concierge. Pod kompleksem przewidziano trzy podziemne parkingi, które pomieszczą 398 samochodów.

Inwestor zapowiada także stworzenie placu zabaw oraz terenów do rekreacji ze ścieżką biegową i sprzętami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Od północnej strony osiedla ma też być zrewitalizowana promenada nad Odrą oraz stworzona nieduża przystań i miejska plaża. Zaplanowane atrakcje mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, a nie tylko dla właścicieli mieszkań. Mają być także zachowane znajdujące się na działce drzewa.

Prace nad budową kompleksu zaplanowano na okres około trzech lat.

Widok na zabytkowy kompleks od strony Podwala, pospaceruj po okolicy i obejrzyj gdzie powstanie kompleks:

    Więcej o:

Skomentuj:

Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]