Wrocławskie kamienice na Przedmieściu Świdnickim po renowacji [ZDJĘCIA]

Coraz częściej można spotkać deweloperskie inwestycje, które polegają na kompleksowym remoncie zabytkowych kamienic. Położone w śródmieściach mają bardzo atrakcyjną lokalizację, w której zakup wolnego gruntu to ogromne wydatki. Stare kamienice, dziś często w fatalnym stanie nie nadają się też do zamieszkania, a jeśli nawet, to brak ogrzewania czy innych współczesnych udogodnień skutecznie zniechęca potencjalnych lokatorów. Odnowa takich zabytków zdaje się być świetnym mariaż biznesu i dbałości o historyczne obiekty naszych miast.

Dwie kamienice położone przy ulicy Piłsudskiego 89 i 91 na wrocławskim Przedmieściu Świdnickim odzyskały dawny blask. W odnowionych budynkach znalazło się łącznie 45 lokali mieszkalnych o powierzchni od niewielkich, ok 20 m kw. kawalerek do dużych, ponad 80 metrowych apartamentów. Partery obydwu kamienic zachowały historyczną funkcję usługową.

Wszelkie prace były prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Odpowiedzialna za remont firma i2 Development S.A. sfinansowała też we własnym zakresie pobranie próbek zachowanego oryginalnego tynku, tak aby odtworzyć pierwotną kolorystykę budynków.

Jesteśmy dumni z efektu, który osiągnęliśmy przy Piłsudskiego. Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Na własny koszt pobraliśmy i zbadaliśmy próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę. Dzięki temu przywróciliśmy historyczny odcień elewacji - mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Założeniem projektu było zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz
wraz z wkomponowaniem nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych. Projekt renowacji obydwu kamienic opracowała pracownia architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o. o.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Czy ożywienie w branży odnowy kamienic przez firmy deweloperskie oznacza nadzieję dla wielu zaniedbanych budynków w polskich miastach?

Dwie odnowione kamienice:

Więcej o:
Komentarze (13)
Wrocławskie kamienice na Przedmieściu Świdnickim po renowacji [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: Tomeks

  Oceniono 21 razy 21

  Konstrukcja klatki schodowej obezwładnia.

 • Gość: jozue

  Oceniono 20 razy 18

  Ludziom z Łodzi,Wrocławia, Krakowa "miód się w sercach pieni" na takie widoki.Ratujmy co się da,Stare jest piękne i tworzy klimat

 • Gość: Żal

  Oceniono 22 razy 16

  Nie ma to jak odnowić budynek a potem go poobwieszać szmatami

 • Gość: Roner

  Oceniono 12 razy 12

  Żeby jeszcze pojawiła się zabudowa pierzejowa po obu stronach i zasłoniła ślepe ściany i będzie super. Teraz to trochę takie 'osamotnione' te kamienice. Z pewnością nie zawsze tak było....

 • buraczak

  Oceniono 10 razy 10

  Niestety ale władze są przeciwnikami budowy mieszkań komunalnych w blokach które są tanie w utrzymaniu w przeciwieństwie do mieszkań w kamienicy komunalnej- nieremontowanych od lat ze względu na koszty remontu kamienic. Pozwólmy żeby centra były odnowione i oddane w prywatne ręcę i zainwestujmy w końcu w budownictwo socjalne.

 • Gość: Divine

  Oceniono 11 razy 9

  wow. wygląda to bardzo fajnie. mimo, że fanem takich kolorów nie jestem, to pasują do klimatu miasta. Wrocław jest kolorowy;) i fajne wnętrza:)

 • Gość: gość

  Oceniono 4 razy 4

  Ale te płytki na schodach!

 • Gość: Zaułek

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX