Mieszkanie w zabytku

Dwory, zamki i pałace na sprzedaż. W całym kraju na nabywców czeka ponad tysiąc zabytkowych budynków.
Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem www.biedrawa.com.pl

Mieszkanie w zabytku

Marzeniem wielu ludzi są zabytkowe dworki, ponad stuletnie wille i okazałe folwarki, ale mało kogo na nie stać. Prócz wysokich cen, potencjalnych nabywców odstrasza również konieczność poniesienia dodatkowych, wysokich nakładów na remont oraz respektowanie wszystkich decyzji konserwatora, któremu obiekt podlega. Nic więc dziwnego, że w ofertach portali nieruchomości, aż roi się od zabytków. Dla wielu z nich to ostatni moment na ratunek przed zagładą.

Pałac Gosławice, wnętrze

Rozpiętość cenowa oferowanych do sprzedaży nieruchomości jest ogromna - O wartości obiektu decyduje wiele czynników; przede wszystkim typ, lokalizacja, stan, a także wielkość i jego potencjał - wyjaśnia analityk portalu nieruchomości domy.pl, Marcin Drogomirecki. I dodaje, że do najtańszych nieruchomości, których ceny zaczynają się już od nieco ponad 100 tys. zł, należą poniemieckie siedliska z okazałymi, lecz wymagającymi remontów domami i zabudowaniami gospodarczymi. Najwięcej można ich znaleźć na Dolnym Śląsku, na Pomorzu Zachodnim, Żuławach oraz na Mazurach.

czytaj więcej: wyborcza.biz

ZOBACZ ZABYTKI NA SPRZEDAŻ>>

Pałac w Prężycach. Stan z 2006 roku. Pałac w Prężycach. Stan z 2006 roku. www.wikipedia.pl

Pałac w Prężycach koło Wrocławia - 8 500 000 zł

Pierwsze wzmianki o dworze w Prężycach pochodzą już z początku XVII wieku. Zburzony w czasie wojny trzydziestoletniej, obiekt nie został przywrócony do dawnej postaci. W efekcie został on na nowo zbudowany przed 1845 rokiem. Jego obecna forma jest wynikiem XIX-wiecznych przebudów. W 2 połowie XIX wieku zamek przebudowano w stylu neogotyckim - wtedy to powiększono pierwotną bryłę o przybudówki od północnego-zachodu i południowego-wschodu oraz dobudowano wieżę z krenelażem.

Pałac w Prężycach

Pałac otacza park o powierzchni blisko 5 ha, z czego ok. 30 arów zajmuje malownicze jezioro.

Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem www.biedrawa.com.pl

Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem - 6 500 000 zł

Pałac w Gosławicach wybudowano w 1870 r. Budynek powstał na planie prostokąta z kolumnowymi portykami od południa i wschodu. Cały zespół pałacowy otoczony jest kamiennym murem z fragmentami bramy wjazdowej prowadzącej ku podjazdowi do południowego portyku.

Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem

Pałac otacza zagospodarowany park, nieopodal znajduje się stajnia, a na obrzeżu posesji dodatkowo budynki folwarczne. Łączna powierzchnia terenu to 3,2 hektara.

Pałacyk w Gosławicach pod Wrocławiem

XIX-wieczny, neoklasycystyczny pałac z oranżerią i 2,5-hektarowym ogrodem oddalony o 25 km od Kędzierzyna-Koźla XIX-wieczny, neoklasycystyczny pałac z oranżerią i 2,5-hektarowym ogrodem oddalony o 25 km od Kędzierzyna-Koźla www.biedrawa.com.pl

XIX-wieczny, neoklasycystyczny pałac niedaleko Kędzierzyna-Koźla - 790 000 zł

Neoklasycystyczny budynek pałacu z oranżerią został wzniesiony na planie prostokąta. Obiekt jest budowlą dwukondygnacyjną nakrytą wysokim, czterospadowym dachem z lukarnami i facjatkami. Pałac pochodzący z XIX wieku został usytuowany pośród pięknego parku krajobrazowego o powierzchni 2,5 hektara. W parku znajduje się wiele okazów potężnego, majestatycznego starodrzewu. Powierzchnia użytkowa pałacu wynosi 2200 m. kw.

XIX-wieczny, neoklasycystyczny pałac z oranżerią i 2,5-hektarowym ogrodem oddalony o 25 km od Kędzierzyna-Koźla

XIX-wieczny, neoklasycystyczny pałac z oranżerią i 2,5-hektarowym ogrodem oddalony o 25 km od Kędzierzyna-Koźla

Barokowy pałac z XVIII wieku, z ponad 30-hektarową działką. Barokowy pałac z XVIII wieku, z ponad 30-hektarową działką. www.ziemialubuska.pl

Pałac położony na brzegu jeziora Bobowicko - 2 500 000 zł

Barokowy pałac został wzniesiony w XVIII wieku dla ówczesnych właścicieli wsi - Dziembowskich. W sąsiedztwie pałacu znajduje się park krajobrazowy o powierzchni 3,6 ha z końca XVIII w., dawny cmentarz ewangelicki z obeliskiem nagrobnym z 1783 r. i oficyna zwana starym dworkiem z przełomu XVIII i XIX w.

Barokowy pałac z XVIII wieku, z ponad 30-hektarową działką.

Po zakończeniu II wojny światowej w pałacu mieściło się Technikum Hodowlane. W 1971 roku w obiekcie wybuchł pożar, po którym przeprowadzono prace renowacyjne. Pod koniec XX wieku obiekt przeszedł w przeszedł w prywatne ręce.

Stan z około 1939 roku.

Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach (powiat żagański) o powierzchni 800 metrów Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach (powiat żagański) o powierzchni 800 metrów janowicz nieruchomości

Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach - 258 000 zł

Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach (powiat żagański) o powierzchni 800 metrów.

Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach (powiat żagański) o powierzchni 800 metrów

Budynek pałacowo-dworski w Wymiarkach (powiat żagański) o powierzchni 800 metrów

Więcej o:
Komentarze (5)
Mieszkanie w zabytku
Zaloguj się
 • Gość: Herr Flik

  Oceniono 5 razy 3

  I to jest prawdziwa architektura,a nie to co dzisiaj - pudełka bez wyrazu i detalu,o PRLu ,który oszpecił Polskę nie wspominając. Czas na powrót do korzeni ...

 • Gość: Nair

  Oceniono 3 razy 3

  Niektóre naprawdę cudowne i mają klimat :)

 • Gość: Kubuś

  Oceniono 4 razy 2

  przedewszystkim, konserwatorzy zabytków doprowadzają do tego, że takich pałacyków posiadać sie nie opłaca finansowo i nerwowo, znajomi odziedziczyli 200 letni pałacyk, nie mogą nic w nim zrobić, ponieważ konserwator robi niesamowite problemy, wymiana okien na nie wchodzi w gre bo zabytkowe, naprawienie elewacji tylko metodami i materiałami tradycyjnymi, strop sie wali ale konserwator nie pozwoli zastosować nowej technologi jego naprawy ani elementów zastępczych, chore , wiec pałacyk popada w ruinę zamiast być użytkowany, nie mija się to z celem?

 • Gość: margorzata

  Oceniono 1 raz 1

  na sprzedaż! http://www.biedrawalocations.pl/sprzedaz/dw%C3%B3r,%20zamek,%20pa%C5%82ac/Pr%C4%99%C5%BCyce/3407362
  całkowicie odrestaurowany!

 • Gość: izi

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko kiedyś na utrzymanie takiego pałacyku pracowała całą wieś, albo i dwie, nic więc dziwnego, że teraz mało kogo na to stać, w końcu pańszczyzna się skończyła :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX