Bestseller Tower - najwyższy wieżowiec Europy Zachodniej powstanie w Danii

W 7-tysięcznym duńskim miasteczku Brande powstanie najwyższy budynek w Europie Zachodniej. Ma być magnesem przyciągającym do Jutlandii inwestorów i turystów.

Brande to niewielka miejscowość w Danii, zamieszkała przez 7 tysięcy osób. Właśnie tutaj ma powstać najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej - Bestseller Tower. Budynek, o wysokości 320 metrów, zaprojektowany został przez pracownię Dorte Mandrup Arkitekter. Będzie wyższy niż powstający właśnie warszawski wieżowiec Varso (310 metrów) czy londyński The Shard (309 metrów).

Inwestorem Bestseller Tower jest duński gigant odzieżowy Bestseller, właściciel takich marek jak Vero Moda, Only, Jack & Jones czy Selected. Firma, została założona właśnie w Brande w 1975 roku.

Bestseller Tower w Brande (Dania) - najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej. Proj. Dorte Mandrup ArkitekterBestseller Tower w Brande (Dania) - najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej. Proj. Dorte Mandrup Arkitekter Wiz. Dorte Mandrup Arkitekter

Na wizualizacjach możemy zobaczyć nowoczesny wieżowiec stojący pomiędzy pastwiskami Jutlandii. Kompleks będzie składał się z wysokiej wieży (widocznej z odległości 60 kilometrów) i kilku mniejszych budynków.

Ma tu powstać "nowe miasto" - oprócz biur znajdzie się tu sporo sklepów, hotel, instytucje użyteczności publicznej, miejski plac i park. Właściciele obiektu liczą, że najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej przyciągnie do Brande nowych inwestorów, mieszkańców i turystów.

Duńska gazeta satyryczna "Rokokoposten" porównała budynek do Wieży Saurona z "Władcy Pierścieni". Budowa Bestseller Tower ma ruszyć jeszcze w tym roku. Kompleks zostanie oddany do użytku w 2023 roku.

Bestseller Tower w Brande (Dania) - najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej. Proj. Dorte Mandrup ArkitekterBestseller Tower w Brande (Dania) - najwyższy wieżowiec w Europie Zachodniej. Proj. Dorte Mandrup Arkitekter Wiz. Dorte Mandrup ArkitekterWięcej o:
Komentarze (2)
Bestseller Tower - najwyższy wieżowiec Europy Zachodniej powstanie w Danii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Jurij

  Oceniono 6 razy 6

  Odwalają większe skecze niż Polacy. Wieżowiec we wsi - tego jeszcze nie było.

 • blumkwist

  Oceniono 2 razy 0

  Sprawa jest już chyba nieaktualna... słyszałem właśnie, że sołtys Woli Duckiej wraz z radą sołecką, postanowili że to właśnie na teranie sołtysiej zagrody powstanie najwyższy wieżowiec Europy Zachodniej ( a jakże), będzie wynosił 323 m do kalenicy strzechy. Nie damy sobie wydrzeć palmy pierwszeństwa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX