Dom z grafitowym pancerzem i drewnianym wnętrzem

Podwarszawski dom w miejscowości Zielonki Wieś otrzymał właśnie nagrodę w konkursie na fasadę roku. Ciemny grafit elewacji i asymetrycznych połaci dachowych uzupełniony jest ciepłą barwą drewna pojawiającą się we wnękach elewacji. W naszej galerii przyjrzymy się jednak nie tylko nagrodzonej elewacji, ale zajrzymy także jak dom prezentuje się od środka.

Konkurs Fasada Roku to coroczne wydarzenie organizowane przez firmę Baumit, w którym internauci oraz jury konkursu wybierają budynki o najlepszych elewacjach wykonanych przy użyciu produkowanych przez firmę materiałów.

Dziewiąta edycja przyniosła nagrodę internautów oraz nagrodę jury w kategorii domu jednorodzinnego podwarszawskiej realizacji w miejscowości Zielonki Wieś. Zaprojektowany przez pracownie BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI budynek to jednak nie tylko ciekawe elewacje, ale także interesująca bryła i eleganckie wnętrza.

Kształt budynku zdeterminowały zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które wymagały zaprojektowanie domu z dachem dwuspadowym. Architekci zdecydowali się na zdynamizowanie obiektu poprzez asymetryczne spadki. Część, w której połać dachowa ma mniejszy spadek pozwoliła na zaprojektowanie parteru oraz użytkowego piętra. Druga część domu, z dachem o dużym nachyleniu to dwukondygnacyjny salon z wewnętrzną grą wiązarów dachowych.

Drugim czynnikiem, który wpłynął na formę budynku jest skośny kształt działki. Znalazł on odbicie w dwóch kierunkach, wzdłuż których zostały zaprojektowane ściany budynku. Parterowy garaż został zlokalizowany równolegle do drogi, podczas gdy główny korpus równolegle do bocznych granic działki. W zestawieniu z asymetrycznym dachem całość tworzy dość dynamiczną  i ekspresyjną kompozycję podkreśloną dodatkowo skontrastowanymi barwami grafitowej elewacji i połaci dachowych oraz ciepłego drewna pojawiającego się we wnękach na elewacji.

Inwestorzy należą do ludzi aktywnych, stąd od samego początku dom miał duży taras na którym Pan domu może praktykować różne urządzenia do treningów siłowych. Należy tez podkreślić ich odwagę estetyczną (np. odkryty strop teriva) oraz żelazną konsekwencję w konsultowaniu z nami każdego szczegółu.

Wnętrza to kontynuacja śmiałych rozwiązań projektowych. Pojawiają się tu szklane balustrady oraz indywidualnie projektowane lampy, które zawisły w salonie. Nieco surowy klimat betonowych stropów ocieplają kojarzące się z tradycyjnym budownictwem odsłonięte drewniane konstrukcje dachowe, a chłodny i nieco sterylny klimat białych ścian i zabudowy kuchennej ociepla koza ustawiona na osi dużego przeszklenia otwierającego się na ogród.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

ZOBACZ TEŻ:

Więcej o:
Komentarze (18)
Dom z grafitowym pancerzem i drewnianym wnętrzem
Zaloguj się
 • Gość: Kamila

  Oceniono 8 razy 2

  Dla mnie rewelacja. Elewacja prosta, zdecydowana. Wnętrza łagodniejsze, bez zbędnych pstrokatych upiększeń. Mogłabym zamieszkać w tym domu

 • Gość: kika

  Oceniono 1 raz 1

  O. To dom, który dostał nagrodę Baumit za Najlepszą Fasadę Roku w Domu Jednorodzinnym;)

 • Gość: Pablo

  0

  Ciekawy dom...za bardzo srogie pieniądze :)

 • Gość: Małgorzata B

  Oceniono 5 razy -1

  1.Nie podoba mi się,że te trójkątne okna na elewacjach nie są pociągniete do góry, do krawędzi z dachem.
  2.Kolor elewacji jest ładny tylko na zdjęciach wieczornych, w świetle dziennym wygląda blado i brzydko, nijako.
  3. Podoba mi się rozkład pomieszczeń, chociaż na parterze, przy wejściu mogłoby być więcej szaf.
  4. Ładna łazienka z wanną w białej obudowie i b.ładne płyty na ścianach i podłodze.

  Ogólnie projekt na czwórkę, w skali sześciostopniowej.

 • Gość: Krzysiek

  Oceniono 3 razy -1

  Chyba trochę to kosztowało... bo na pasujące ogrodzenie już zabrakło :P

 • smartmod

  Oceniono 7 razy -3

  Mi też się bardzo podoba. Fakt, okna trójkątne powinny pójść do końca, ale ogólnie bryła i kompozycja materiałowa super. Może dlatego mi się to podoba, bo w podobnym stylu projektujemy i wykonujemy nasze domki modułowe SmartMod www.smart-mod.pl

  Szczególnie motyw tarasu przechodzącego w elewację i podbicie połączone z oknami od podłogi do sufitu jest nam bardzo bliski. Prosty zabieg a tak dużo daje.

 • Gość: rafalak

  Oceniono 11 razy -3

  absolutne badziwie

 • Gość: gość

  Oceniono 8 razy -4

  im dziwniej tym lepiej? Koszmarek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX