Architektura na plakaty! Najlepsze polskie budynki w graficznym wydaniu

Niektóre budynki przedostały się do kultury masowej i są symbolami. W europie zachodniej nikogo nie dziwi poduszka z nadrukowanym londyńskim budynkiem Trellick Tower czy talerz ozdobiony wizerunkiem osiedla Barbican. Czy polskie budynki mają szansę na taką sławę?

Prosta, minimalistyczna graficzna forma plakatów Rafała Stefanowskiego podkreśla najważniejsze cechy budynków. Na swoich plakatach warszawski architekt postanowił zebrać najwybitniejsze współczesne polskie realizacje.

W pewnym momencie oglądając materiały dotyczące różnych budynków, zdałem sobie sprawę, że nie ma jednego miejsca w którym te najlepsze polskie budynki występowałyby razem. Są plebiscyty, są głosowania internautów itd. ale dzieli je zawsze czas realizacji, różna funkcja czy miejsce realizacji jak również to, że jeden budynek wygrał z innym wyniku głosowania podczas kiedy oba są równie dobre - mówi Rafał Stefanowski.

Antidotum na to, ma być seria plakatów pokazujących najbardziej uznane polskie budynki za pomocą prostych graficznych plakatów. Wśród pierwszej trzynastki architekt wyróżnił m.in. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Bydgoską siedzibę BRE Banku czy Dom Aatrialny Roberta Koniecznego.

Czy zebrane w jednym miejscu mają stać się popularną serią, która pojawi się jako dekoracja w naszych domach i biurach? Napiszcie w komentarzach co sądzicie o takich graficznych plakatach i czy widzielibyście je u siebie na ścianie.

Więcej o:
Komentarze (14)
Architektura na plakaty! Najlepsze polskie budynki w graficznym wydaniu
Zaloguj się
 • Gość: zatroskany

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma warszawskiej "Emilli"? Czyli nie jest aż tak kultowa? Ojej...

 • Gość: klaps

  Oceniono 2 razy 2

  "w Europie Zachodniej nikogo nie dziwi" - dla kogo Wy to piszecie. Wszyscy Wasi czytelnicy byli już sami w Europie Zachodniej i czytają zagraniczne media

 • Gość: MichałKRK

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie krakowski szkieletor? Kupiłbym :) tym bardziej że za jakiś czas zniknie z krajobrazu miasta.

 • Gość: miszcz

  Oceniono 1 raz 1

  Widzę to u siebie na ścianie. Dobra robota.

 • Gość: Andrew

  0

  Świetne! Chcę taki miec!

 • Gość: fd

  0

  Nie wszystkie są "fajne", a mimo minimalizmu niektóre wręcz przebajerzone.

 • Gość: MichałKRK

  0

  A gdzie szkieletor z Krakowa? Kupiłbym :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX