Ma 25 m kw. ale mieści się w nim wszystko co potrzeba. Dom rekreacyjny w Tatrach

Kiedyś najpopularniejszym modelem domku letniskowego w Polsce była słynna Brda. Czy domek o wdzięcznej nazwie Dom Baby Jagi, który powstał jako prototyp systemowego domu rekreacyjnego powtórzy sukces i okaże się tak samo popularny?

Dom Baby Jagi stanął w Rzepiskach u podnóża Tatr skąd roztacza się piękna panorama na górskie szczyty. Domek ma stosunkowo prostą formę, trochę zmodyfikowanego sześcianu o boku około 5 metrów, co daje powierzchnię 25 m². Na dole zaplanowany został otwarty salon z kominkiem, kuchnia oraz łazienka. Na niedużej antresoli zlokalizowana została niewielka sypialnia. Dynamiki budynkowi dodaje nietypowo ustawiona kalenica, która łączy dwa przeciwległe narożniki domu.

Konstrukcja domu została wykonana z drewna. Surowe drewno jest też materiałem elewacyjnym i to z niego zostały wykonane ściany oraz pokrycie dachowe. Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej pozwala na korzystanie z obiektu także w sezonie zimowym. Od strony południowej domek zyskał całkowicie przeszkloną elewację co otwiera go zarówno na światło słoneczne jak również urzekającą górską panoramę.

Aby zabezpieczyć dom na czas nieobecności właścicieli, lub aby zapewnić we wnętrzu odpowiednią intymność architekci z pracowni POLE Architekci, którzy opracowali projekt domu zaprojektowali ruchome wrota, które mogą całkowicie zamknąć przeszkloną południową elewację. Otwarte pod kątem 90 stopni będą dodatkowo stanowiły ochronę zewnętrznego tarasu a całkowicie otwarte wpuszczą do wnętrza mnóstwo światła.

Wrota powielają kształt elewacji, które dzięki nietypowemu poprowadzeniu kalenicy ma nietypowy kształt. W połączeniu z różnymi możliwościami otwarcia daje to bardzo ciekawą i czasami zaskakującą wizualnie formę.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

_____________________________________________________________________

ZOBACZ TEŻ WIDEO:

Pływający dom z Bydgoszczy. Zobacz jak zbliżał się do swojej przystani

Więcej o:
Komentarze (73)
Ma 25 m kw. ale mieści się w nim wszystko co potrzeba. Dom rekreacyjny w Tatrach
Zaloguj się
 • antypopis2

  Oceniono 39 razy 27

  Dla Brdy to to nie jest żadna konkurencja. Brda ma dużą łazienkę, przyzwoitą kuchnię, dwie przytulne sypialnie na górze i fajny pokój dzienny na dole. A to to jest tylko dla snobistycznych hipsterów i hipsterskich snobów.

 • Oceniono 21 razy 13

  Hmmm... Byłoby OK, gdyby Miejscowe Plany Zagospodarowania lub WZ dopuszczały takie bryły. Z reguły dachy jednospadowe lub asymetryczne są wykluczone. O innych wymogach już nie wspomnę. Jestem autentycznie ciekawa jak udało się doprowadzić do realizacji? - Bowiem w naszym zawodzie od dawna wiadomo, ze nie sztuka coś wymyślić, ale sztuka przekonać inwestora i urzędnika.

 • Gość: Robert

  Oceniono 20 razy 12

  Jednak bardziej odkrywczy i praktyczny jest góralski szałas, przynajmniej wiadomo ze przetrwa halny który często zapie... 200 km/ h

 • Mateusz Zex

  Oceniono 19 razy 11

  gdzie wejscie do tej stodoly, jak zachowuja sie drzwi podczas wiatru, czy kiedy sa wrota zamkniete, mozna wejsc, czt trzeba otwierac cala kwarte?

 • kanga_roo

  Oceniono 10 razy 8

  przykro mi, ale na 25 m można zmieścić więcej niż salon z antresolą i mikro-łazienkę pod schodami. ten domek nie jest żadną konkurencją dla Brdy, w której swobodnie może mieszkać nawet sześć osób. do tego forma Brdy jest dużo mniej agresywna i ładnie wpisuje się w krajobraz. jako projekt studencki może to i fajne, ale w realiach ergonomicznego domku letniskowego słabiutkie.

 • Gość: reod

  Oceniono 12 razy 8

  górale myją się w strumieniu a sraja pod krzaki

 • sroq

  Oceniono 17 razy 7

  Witam. Szału nima ;-) z braku z miejsca ok.... ale koło starej poczcicwej BRDY to on nawet nie stał, nie mówiąc o sprawdzeniu w praktyce. Brda to Brda kto choć raz pomieszkiwał to wie.
  Pzdr SROQ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX