Złota 44 przedstawia luksusowe piętro rekreacyjne

W warszawskim apartamentowcu Złota 44 ukończono prace nad strefą rekreacyjną dla mieszkańców. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażono m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi.

Choć słynny warszawski żagiel zaprojektowany przez Daniela Libeskinda zostanie otwarty w pierwszej połowie 2017 roku to już teraz zaprezentowano sposób aranżacji i wykończenia luksusowego piętra rekreacyjnego. Projekt wnętrza powstał w londyńskiej pracowni Woods Bagot. Do jego wykończenia użyto luksusowych materiałów. Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie - w szwajcarskiej dolinie Vals. Ściany wykończono fornirem z drewna orzechowego oraz taflami czarnego szkła zdobionymi mosiądzem. Ściany w sali kinowej obłożone są skórą w ciemnym kolorze z asymetrycznymi nacięciami, ten wzór powtórzony jest również w projekcie podświetlanego sufitu nad basenem. Mosiądz i czerń to przewodnie motywy aranżacyjne we wnętrzach Złotej 44, dominujące w wystroju pięter i korytarzy całego apartamentowca. 

144 dołki golfowe na Złotej 44

Multimedialny symulator do gry w golfa został wyposażony w pakiet ośmiu pełnowymiarowych, osiemnasto-dołkowych pól golfowych z całego świata, takich jak np. Congressional Country Club, Celtic Manor czy Abu Dhabi Golf Club. Precyzyjna technologia zapewnia realistyczne przenoszenie ruchu z miejsca gry wprost na ekran, łącznie z efektem podkreślającym uderzenie piłki. Symulator gry w golfa niejako przechwytuje uderzoną przez znajdującego się w sali gracza  piłeczkę i przetwarza ją na trójwymiarowy obraz. Mieszkańcy Złotej mają również dostęp do strefy well-being z sauną i gabinetami masażu. Na piętrze znajduje się również kameralna siłownia wyposażona w sprzęt marki Technogym. Cały obiekt łącznie z basenem jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ciekawostką jest to, że na tarasie rekreacyjnym znajduje się osiem '"apartamentów" dla ptaków. 

Wyłączny dostęp do piętra rekreacyjnego będą mieli mieszkańcy Złotej 44. Za taki luksus trzeba niemało zapłacić.Ceny apartamentów kształtują się od 24 aż do 40 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Do tej pory głośno było o zakupie apartamentu w luksusowym wieżowcu, którego dokonał Robert Lewandowski. Ponadto dziewięć pięter w 192 metrowym apartamentowcu wykupiła firma Catella Wohnen Europa.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (16)
Złota 44 przedstawia luksusowe piętro rekreacyjne
Zaloguj się
 • nikanor

  Oceniono 7 razy 7

  Lewandowski, jestem pewien, dostał na ten apartament 80% rabatu, pod warunkiem, że go nie sprzeda dopóki nie opędzlują wszystkich apartamentów frajerom chcącym się o niego poocierać w windach. Więc pewnie będzie musiał wynająć to M-4 na kilka lat.

 • Gość: oszukujecie reklamodawców

  Oceniono 9 razy 5

  pogrzało tą agore - na raz mi się 3 filmy otwierają! oszukujecie reklamodawców!

 • Gość: azx

  Oceniono 3 razy 3

  niestety nie czuć tu luksusu.. jak w *** . A mogli sciągnąć wykończenie od np.Hotelu Trump WasHington d.c

 • wichura

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko do pracy będzie miał dość daleko, jakieś 1100 km ;))
  Który to już artykuł promujący tę inwestycję nazwiskiem Lewandowskiego? To ciut nachalne...

 • the_incognito

  Oceniono 1 raz 1

  9 pięter w 192 metrowym wieżowcu... nie można nie mieszać jednostek "miary" ? Można było napisać, że firma wykupiła 9 pięter z 52 kondygnacyjnego wieżowca, albo że firma wykupiła 30 metrów bieżących z 192 metrowego wieżowca.

 • Gość: klaps

  Oceniono 9 razy 1

  strasznie w klimacie lat 90-tych ta Złota :-) coś się już skończyło...

 • malgorzataa_32

  Oceniono 9 razy 1

  to jest poziom! nawet gre w golfa ci zapewniają :D cóz, ewidentnie standard najwyższych lotów wchodzi do polski. Takie bonusy to pewnie tylko w najlepszych apartamentowcach nowego jorku :):) dzieki za filmik!

 • drzejms-buond

  0

  jeśli tak ma wyglądać luksus, to ja wolę siermiężną wiochę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX