Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!

Projekt biura dla Opera Software we Wrocławiu zwyciężył w rywalizacji z wnętrzami takich firm jak: Coca Cola, nowojorskie PwC oraz Fiverr. Architekci z pracowni mode:lina jako pierwsi Polacy stanęli na podium Best Office Awards.

Best Office Awards to prestiżowy rosyjski konkurs architektoniczny. Każdego roku w konkursie bierze udział ponad 100 projektów czołowych rosyjskich i międzynarodowych marek spod znaku Microsoft, Google, Raifeisen Bank, czy The Walt Disney Company. Projekty zrealizowane poza Rosją otrzymują specjalną nagrodę - za najlepsze zagraniczne biuro.

"Chcemy mieć najpiękniejsze biuro na świecie!"

A wszystko zaczęło się od jednego maila: "Chcemy mieć najpiękniejsze biuro na świecie" - taką wiadomość otrzymali od inwestora architekci pracowni mode:lina. Paweł Garus i Jerzy Woźniak podjęli rzucone wyzwanie i stworzyli biuro inspirowane architekturą Wrocławia. Okazało się, że autentyczność lokalnego kontekstu i umiejętność przetworzenia inspiracji poskutkowała aranżacją, która kradnie serca kolejnego, międzynarodowego jury. W styczniu informowaliśmy o nagrodzie Finest Interior Award przyznanej dla biura Opera Software we Wrocławiu, dziś donosimy o kolejnym wyróżnieniu - Best Office Award 2017 odebranym przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w Moskwie

Projektanci z pracowni mode:lina™ stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku – których właścicielem jest Zbigniew Grycan.

Nieformalny klimat

O przyznaniu kolejnej, prestiżowej nagrody dla wrocławskiej realizacji zdecydował przede wszystkim mniej formalny charakter przestrzeni biurowej. Przewodnim motywem aranżacji stał się wizerunek Wrocławia jako "miasta stu mostów". We wnętrzach dominują kratownice, łukowe konstrukcje oraz kolory nawiązujące do najbardziej znanych wrocławskich przepraw.

Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce

Tropem wrocławskiej architektury

Nieregularne plamy utworzone z drobnych płytek na posadzce przypominają wyspy na Odrze. Łukowe zadaszenie nad aneksem kuchennym to odwołanie do konstrukcji zabytkowej hali targowej. Skojarzenie to potęguje umieszczenie drewnianych skrzynek i zastosowanie w kuchni kolorowej mozaiki.

Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina  materiały prasowe, http://bit.ly/2rLh5Dp / CC BY 3.0 PL

Poszukując kolejnych odwołań do architektury Wrocławia natkniemy się na konstrukcję nad stołem konferencyjnym, która przypomina sklepienie dworca głównego w tym mieście. Nietypowa jest również ekspozycja loga firmy Opera Software. Okrągły pierścień pełni funkcję lampy sufitowej i wisi dokładnie w tym miejscu, gdzie niegdyś żyrandole w dawnej kawiarni.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (27)
Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
Zaloguj się
 • heliheli

  Oceniono 48 razy 12

  o Jezuuu , Polacy pokonali , Polacy zmazdzyli , Polacy osmieszyli , Polacy pokazali swiatu .... O Jezuuuuuu

 • hajaszek

  Oceniono 12 razy 10

  Fajnie, że myślą o akustyce pomieszczeń.
  Nareszcie się coś zmienia.
  Gratulacje piękny projekt.
  Dla mnie przesyt, wolę spokojniej w pracy ale fajnie, że wygrali.
  pozdrawiam ekipę.

 • Gość: wilhelm

  Oceniono 24 razy 8

  No i co z tego skoro Opera sprzedała się chinolom, została podzielona, a oddział we Wro zostanie zamknięty :D Pozostaną tylko chwile uniesień nad nagrodą.

 • jarda75

  Oceniono 17 razy 5

  Oczywiście wszystko się nie podoba i wszystko jest chu...e. Bo to Polskka właśnie...
  Ps.
  Fantastyczny projekt, dawno już nie miałem ochoty przebić się przez wszystkie zdjęcia. Pozdrawiam

 • Gość: ww

  Oceniono 17 razy 5

  Gratuluję nagrody, ale tego wnętrza kompletnie nie kupuję.
  Absolutna sieczka - jakby zebrali kila pism wnętrzarskich i z każdego wzięli coś ciekawego.
  ...a calość wręcz przygniatają te koszmarne ciężkie sufity z podwieszkami ", które dosłownie leżą na pomieszczeniu...

 • six_a

  Oceniono 7 razy 3

  oczu kąpiel.

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  A władza klęczała w Zakopanem. Polska The best!

 • jot-23

  Oceniono 8 razy 2

  Gdzie biura? Czy wszyscy "pracuja" na noekonczacych sie "zebraniach" siedzac udzgani w conajmnie dwukrotnie za duzej liczbie niewygodnych foteli.

 • Gość: Krzysztof

  Oceniono 3 razy 1

  Lubię odważne pomysły ale naprawdę trudno przegryźć te wnętrza. Pomysły z kilku projektów wrzucone na siłę w jeden. Przeładowanie, przesadny infantylizm. Trąci tandetą. Warto może przypomnieć "im mniej tym więcej".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX