Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce [WIDEO]

red

Nagroda Finest Interior Award 2016 w kategorii na najlepiej zaprojektowane biuro przyznana została pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.

Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
materiały prasowe

Założyciele studia i główni architekci - Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak - odebrali 9 stycznia 2017 roku nagrodę podczas uroczystej gali w Hilton Frankfurt City Centre we Frankfurcie nad Menem. Finest Interior Award to konkurs organizowany przez prestiżowe niemieckie targi Heimtextil we współpracy z niemieckimi i austriackimi stowarzyszeniami architektów wnętrz (Verband Deutscher Architekten VDA, Bund Deutscher Innenarchitekten BDIA, Bund österreichischer Innenarchitektur BÖIA).

Nagradzani są w nim architekci i projektanci wnętrz, którzy wykazali się kreatywnością w planowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Projekt dla Opera Software we Wrocławiu rywalizował z projektami międzynarodowych biur architektonicznych. mode:lina™ jako pierwsze polskie studio w historii konkursu zajęła miejsce na
podium, a wśród innych finalistów były takie pracownie, jak amsterdamskie biuro Concrete.


Projektanci z pracowni mode:lina™ stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku, których właścicielem jest Zbigniew Grycan.


A wszystko zaczęło się od jednego e-maila o wymownym tytule „Chcemy mieć najlepsze biuro na świecie!”. Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesowe Hieronimus (tzw. Szklany Dom) jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta. Biorąc pod uwagę preferencje stylistyczne pracowników oraz klimat miasta, efekt końcowy udało się utrzymać w industrialnej, tzw. loftowej atmosferze. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce [WIDEO]