Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Torre Arcobaleno - tęczowa wieża po renowacji

anna os

Od betonowej surowej konstrukcji do kolorowego symbolu Mediolanu.To historia wybudowanej w 1964 wieży kolejowej - Torre Arcobaleno. Pierwszy raz obłożoną ją mozaiką w 1990 roku. Zobaczcie, jak wygląda po renowacji przeprowadzonej w 2015 według projektu Studio Original Designers 6R5 Network.

Torre Arcobaleno - tęczowa wieża w Mediolanie obłożona ceramiczną mozaiką
Torre Arcobaleno - tęczowa wieża w Mediolanie
materiały prasowe

Torre Arcobaleno to 35-metrowa wieża kolejowa wybudowana w 1964 roku. W latach 90-tych surową, betonową konstrukcję obłożono mozaiką z kolorowych, ceramicznych płytek o wymiarze 10 x 10 cm. Można sobie tylko wyobrażać jako żmudny, czasochłonny i wymagający precyzji był to proces. Wówczas nową "skórę" dla wieży zaprojektowało Studio Originial Designers 6R5 Network, a zamiary udało się zrealizować przy okazji przygotowań Mediolanu do odbywających się w 1990 roku Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Impulsem do przeprowadzenia renowacji w 2015 roku było odbywające się w mieście EXPO. Prace trwały 71 dni i obejmowały 1000 metrów kwadratowych powierzchni, którą dodatkowo pokryto ochronną warstwą anty-graffiti. Rewitalizacja wieży odbyła się dzięki współpracy pięciu partnerów (Studio Original Designers 6R5 Network, Bazzea, Condor,Fila,Mapei, Marazzi), a w jej przeprowadzenie zaangażowano 37 osób. 

Kolorowa wieża pokryta misternie wykonaną mozaiką z maleńkich, ceramicznych płytek to wyjątkowy obiekt w panoramie miasta uznawanego za światową stolicę mody i designu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z prowadzonych prac i wideo, które z perspektywy drona ukazują otaczającą panoramę i wyjątkową konstrukcję wprowadzającą koloryt w otaczającą przestrzeń miejską. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Torre Arcobaleno - tęczowa wieża po renowacji