Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepszy dom na świecie stoi w Polsce! Arka z nagrodą Wallpaper Design Award 2017

red

Arka Roberta Koniecznego zdobyła tytuł najlepszego domu 2016 roku w prestiżowym konkursie organizowanym przez magazyn Wallpaper.

Arka Roberta Koniecznego otrzymała prestiżową nagrodę Wallpaper Design Awards 2017 - najlepszy dom na świecie.
Arka Roberta Koniecznego otrzymała prestiżową nagrodę Wallpaper Design Awards 2017 - najlepszy dom na świecie.
materiały pracowni KWK PROMES

Magazyn Wallpaper zajmujący się designem i wyznaczający trendy na przyszłość, cyklicznie nagradza projektantów, realizacje, miejsca i produkty, które są według międzynarodowego jury najlepsze na świecie w danym roku. Tym razem jury złożone z uznanych osobistości z dziedziny sztuki i kultury w składzie: Ronan & Erwan Bouroullec, Laetitia Casta, Tom Sachs, Ramdane Touhami, Amanda Levete wytypowało do finału 62 obiekty. Zostały one umieszczone na shortliście i podzielone na 11 kategorii, do których należą m.in. najlepszy budynek użyteczności publicznej, najlepsze miasto, najlepszy dom prywatny, projektant roku. Tym razem wśród nominowanych znalazły się takie pracownie jak OMA, Herzog & de Meuron, Snohetta, Zaha Hadid Architects czy MVRDV.

Najlepszym domem 2016 została Arka Koniecznego wygrywając swoją kategorię i zdobywając tytuł Best new private house. Zwyciężyła z 4 pozostałymi domami zakwalifikowanymi do ścisłego finału: Sun Path House w Stanach Zjednoczonych - Studio Christian Wassmann, Michaelis House w Wielkiej Brytanii - Alex Michaelis, Gotland underground house w Szwecji - Skälsö Arkitekter, D House w Japonii - Ron Arad i Issho.Więcej o projekcie Arki Roberta Koniecznego przeczytasz TU >>>

Najlepszym miastem 2016 roku według Wallpaper Design Awards 2017 została Lizbona. Jury doceniło je za program rewitalizacji, który rozciąga się od centrum po nabrzeże Baixa. Wśród nominowanych w tym roku miast znalazły się także San Francisco z Muzeum Sztuki Współczesnej SFMOMA zaprojektowanym przez norweską pracownię Snøhetta, Shenzhen w Chinach uznane międzynarodową potęgą elektroniki użytkowej, Wiedeń typowany na kolejną stolicę, która będzie przyciągać inwestorów w nieruchomości z całego świata, a także Waszyngton z nową ikoną miasta zaprojektowaną przez Davida Adjaye - National Museum of African American History and Culture.

W kategorii najlepszy obiekt publiczny zwyciężyła Naoshima Hall w Japonii zaprojektowana przez Hiroshi Sambuichi. Wśród nominowanych znalazły się takie znakomite obiekty jak: Fondaco dei Tedeschi w Wenecji - OMA wraz z Jamie Fobert Architects, Harbin Opera Housew Chinach - MAD Architects, Muzeum Sztuki Współczesnej SFMoMA w San Francisco – Snøhetta czy Switch House w Londynie - Herzog & de Meuron.

Arka Roberta Koniecznego jest również laureatem nagrody głównej w jubileuszowej XX edycji konkursu "Polski Cement w Architekturze". Lista przyznanych nagród dla pracowni KWK PROMES w 2016 roku jest długa. O największym triumfie, czyli zdobyciu tytułu World Building of the Year 2016 przeczytasz TU >>>

 

Skomentuj:

Najlepszy dom na świecie stoi w Polsce! Arka z nagrodą Wallpaper Design Award 2017