W Krakowie powstanie artystyczny park inspirowany sztuką Antonio Gaudiego

Przed kilkoma dniami Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przedstawił projekt parku kieszonkowego dla Zwierzyńca, w którym znajdą się obiekty inspirowane dziełami Antonio Gaudiego - jednego z najsłynniejszych architektów w historii.

Nowe krakowskie parki będą unikalne

Projekty parków, przedstawione do tej pory przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, są unikalne i dostosowane pod względem wizualnym do charakteru danego miejsca. Każdej realizacji towarzyszy też inna inspiracja.

Park kieszonkowy dla dzielnicy Zwierzyniec powstanie przy ul. Kraszewskiego. To 13 z 18 szykowanych na ten rok propozycji zazielenienia niedużych obszarów każdej dzielnicy.

Park Güell Antonio Gaudiego stał się inspiracją

Inspiracją dla projektu parku kieszonkowego stały się niektóre elementy barcelońskiego Parku Güell, który stworzył słynny hiszpański architekt Antonio Gaudi, określany przez znawców mianem boskiego kreatora.

Ogród Gaudiego jest urzekającym miejscem, w którym turyści mogą między innymi podziwiać niezwykłą architekturę ozdobioną mozaiką z drobnych kolorowych płytek.

Ogród Artystyczny na Zwierzyńcu

Pojawią się tam m.in. graby pospolite, cisy i tulipany "Black Hero". Ale tym, co w głównej mierze wyróżniać będzie Ogród Artystyczny na Zwierzyńcu, będą mozaikowe ławki. Twórcy użyli też szerokiej gamy barw do ozdobienia ścieżki edukacyjnej dotyczącej roślin, biblioteczki zewnętrznej oraz budek dla ptaków.

Więcej o:
Komentarze (2)
W Krakowie powstanie artystyczny park inspirowany sztuką Antonio Gaudiego
Zaloguj się
  • pidoc

    0

    Fajnie byłoby jednak być dumnym z tego, co lokalne. Zwłaszcza w Krakowie.

  • heresy

    0

    Taaaka naciągana "nazwa", ale fajnie, że pojawi się nowa zielona przestrzeń w mieście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX