Galeria Młociny otwarta. Przestrzeń restauracyjna robi wrażenie. Świetny projekt Broadway Malyan

W Warszawie otwarto właśnie ogromną Galerię Młociny. Projekt architektoniczny powstał w dwóch pracowniach - Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Najciekawiej prezentuje się strefa gastronomiczna autorstwa studia Broadway Malyan. Podzielono ją na trzy strefy - Halę Hutnik, Dechy na Bielanach i Karuzelę.

23 maja 2019 roku, po trwających ponad trzy lata pracach budowlanych otwarto Galerię Młociny - trzecie co do wielkości centrum handlowe w Warszawie. Inwestorami są spółki EPP i Echo Investment. Galeria mieści się tuż przy węźle Młociny – w sąsiedztwie metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. Projekt architektoniczny powstał w dwóch pracowniach – Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor.

Od zewnątrz ogromna galeria ( 225 000 m kw. powierzchni całkowitej) utrzymana jest w jednorodnej, szarej kolorystyce, a bryła została rozbita poprzez przesunięcie względem siebie wyższych kondygnacji. Nie zabrakło też dużych przeszkleń czy miejsc na logotypy najemców - te jednak, aby zapobiec reklamowemu chaosowi, są ujednolicone kolorystycznie i materiałowo.

Galeria Młociny w WarszawieGaleria Młociny w Warszawie Fot. Wiktoria Głodowska

Zdecydowanie, najjaśniejszym punktem Galerii Młociny jest strefa gastronomiczna na drugim poziomie, połączona z zielonym ogrodem na dachu. Zaprojektowali ją architekci z renomowanego studia Broadway Malyan. Rzeczywiście, na powierzchni 6000 m kw., udało im się wykreować w galerii handlowej atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Galeria Młociny to dotychczas największa inwestycja, jaką zbudowało Echo Investment. Przy jej tworzeniu wykorzystaliśmy dwudziestoletnie doświadczenie z sektora handlu, rozrywki i gastronomii. Chcieliśmy, żeby Galeria Młociny była miejscem przyciągającym ludzi na Bielany, dlatego aż 20% jej powierzchni zostało przeznaczone na strefę spotkań, rozrywki i świetnej kuchni. Tworzenie miejsc w których ludzie chcą przebywać, pracować, bawić się czy odpoczywać to bardzo ważny filar naszej strategii

– mówił Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Galeria Młociny w WarszawieGaleria Młociny w Warszawie Fot. Wiktoria Głodowska

Część gastronomiczna o nazwie Spotkania i Dania usytuowana na drugim poziomie, może pomieścić 1500 osób. Składa się z 36 restauracji, food trucków w stylu vintage i strefy co-workingowej. Została podzielona na kilka stref - Karuzelę, Halę Hutnik i Dechy na Bielanach. Nam najbardziej podoba się Hala Hutnik – nawiązująca do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa. Industrialny klimat nadają surowy proste wyposażenie i stalowe okładziny. Świetnie prezentują się również kontenery, w których urządzono strefę co-workingową. Przestrzeń Dechy na Bielanach ma nieformalny klimat. Powstała z myślą o rozrywce i młodszych klientach. Ozdabiają ją neony i graffiti wykonane przez artystów z Polski i Portugalii. Jest jeszcze Strefa Karuzela, z okazałymi pokrytymi miedzią kokonami punktów gastronomicznych zawieszonymi nad atrium i strefą handlowo-usługową. Smaczku dodają food-trucki w stylu vintage, które "zaparkowały" między restauracjami.

Zdecydowanie, to najciekawsza, najlepiej zaprojektowana strefa gastronomiczna w warszawskich galeriach handlowych. Broadway Malyan - dobra robota!

Galeria Młociny w WarszawieGaleria Młociny w Warszawie Fot. Wiktoria Głodowska

Więcej o:
Komentarze (3)
Galeria Młociny otwarta. Przestrzeń restauracyjna robi wrażenie. Świetny projekt Broadway Malyan
Zaloguj się
  • janusz_jestem

    Oceniono 5 razy 5

    Architektura polskich galerii handlowych to jakaś tragedia, "pomniki" kiczu i bezguścia.

  • pan_draska

    Oceniono 2 razy 2

    No i bardzo ciekawe jest stwierdzenie, że "Chcieliśmy, żeby Galeria Młociny była miejscem przyciągającym ludzi na Bielany". Nie "na Bielany", tylko do sklepów położonych na obrzeżu miasta. Każde centrum handlowe działa destrukcyjnie na miasto, jako społeczny ustrój urbanistyczny. Niszczy drobny handel i usługi, mniejsze ośrodki rozrywkowo-kulturalne, ulice wymierają. Są jak czarna dziura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX