Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]

Redakcja Pressland/WG

The Warsaw HUB przy rondzie Daszyńskiego to inwestycja w ramach której powstają 3 budynki - 86-metrowy wieżowiec hotelowy i dwa 130-metrowe wieżowce. Jeden z nich osiągnął właśnie swoją docelową wysokość. Odwiedziliśmy plac budowy.

The Warsaw HUB, wieżowiec
The Warsaw HUB.
Fot. Wiktoria Głodowska

Okolice ronda Daszyńskiego, to obecnie jeden z największych placów budowy w Polsce. Na warszawskiej Woli powstaje kilka nowych wysokościowców, w tym kompleks The Warsaw HUB, realizowany przez Ghelamco Poland. Równolegle, w ramach jednej inwestycji, powstają 3 budynki -  liczący 86 metrów wieżowiec hotelowy (będą tu hotele sieci Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza) oraz dwa 130-metrowe biurowce. Połączone są one pięciokondygnacyjną podstawą i 6-poziomowym parkingiem podziemnym. The Warsaw HUB będzie liczyć 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni.

 

Budowa wieżowców przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie
Budowa wieżowców przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie
Fot. Wiktoria Głodowska

Wieżowce zostaną połączone podziemnym tunelem bezpośrednio ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Na poziomie -1 powstanie handlowo-usługowy pasaż. Znajdą się w nim supermarket Biedronka, drogeria Rossmann, restauracje McDonald’s i Olimp oraz wiele innych lokali gastronomicznych.

W maju zakończyła się budowa żelbetowej konstrukcji pierwszej z dwóch biurowych wież. Na ostatnim wieżowcu wiecha zawiśnie bo już w lipcu. Równocześnie na wszystkich trzech obiektach montowana jest szklana elewacja, a w budynku hotelowym trwają prace wykończeniowe we wnętrzach.

Przyszli pracownicy kompleksu będą mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do budynku wejdą dzięki aplikacjom na smartfony, a na parking wjadą z pomocą systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne. Będą tu również stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks zasilą trzy niezależne źródła energii, a najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory. Powstanie także obszerny, niezależny od samochodowego parking na 420 rowerów, wyposażony we własne rampy wjazdowe oraz szatnie z natryskami.

Ukończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2020 roku.

 

The Warsaw HUB.
The Warsaw HUB.
Fot. Wiktoria Głodowska
    Więcej o:

Skomentuj:

The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]