Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

40 Under 40: dwóch Polaków na liście najbardziej obiecujących europejskich architektów przed czterdziestką

WG

Na ogłoszonej właśnie liście "40 Under 40" znalazło się dwóch polskich architektów - Kamil Domachowski i Konrad Loesch. Nagroda przyznawana co roku przez The Chicago Athenaeum Museum oraz The European Centre for Architecture Art Design, wręczana jest najbardziej obiecującym europejskim architektom, którzy nie ukończyli jeszcze czterdziestu lat.

40 Under 40
40 Under 40
Fot. mat. prasowe

Każdego roku listę "40 Under 40" przygotowuje Chicago Athenaeum (prywatne Muzeum Architektury i Designu) we współpracy z  European Centre for Architecture Art Design, z siedzibami w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Grecji. Konkurs ma na celu wyłonienie obiecujących młodych, europejskich architektów, którzy będą mieli największy wpływ na przyszłość projektowania. Co roku 40 architektów wybiera specjalne powołane jury, w którym zasiadają architekci, naukowcy i wydawcy. W tym roku byli to: María González Aranguren, Laertis Antonios Ando Vassiliou, Elena Douvlou i Piotr Kuczia. Jurorzy oceniają zgłoszone projekty, biorąc pod uwagę innowacyjność, wykorzystanie nowoczesnych technologii i materiałów, oraz szacunek da środowiska.

Na poprzednich listach "40 Under 40" znaleźli się m.in.  Tomasz Konior, Robert Konieczny, Barbara i Oskar Grąbczewscy, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski,  Anna Paszkowska-Grudziąż czy Maciej Franta. 

Na tegorocznej liście "40 Under 40" znalazło się dwóch architektów z Polski - Kamil Domachowski i Konrad Loesch.

Kamil Domachowski jest założycielem wielokrotnie nagradzanej pracowni architektonicznej IFAgroup. Pracownia ma na koncie mnóstwo świetnych projektów i realizacji. Kamil Domachowski jest także współautorem koncepcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, 2010 rok, razem z Maciejem Buschem w Studio Kwadrat. wyróżnienie w konkursach na projekt Teatru w Kielcach w 2017 roku i  projekt Nowego Pawilonu Muzeum Narodowego w Warszawie (2022 rok).

Architekt Konrad Loesch jest partnerem w pracowni Loesch+Partnerzy, odpowiadającej m.in. za projekt hotelu Heron Live nad jeziorem Rożnowskim czy kamienicę przy Stalowej 27 w Warszawie. Pracownia zdobyła wyróżnienie w konkursie na przebudowę Hali Lodowej w Oświęcimiu.

Serdecznie gratulujemy!

    Więcej o:

Skomentuj:

40 Under 40: dwóch Polaków na liście najbardziej obiecujących europejskich architektów przed czterdziestką