Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie - In (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni

Mat. prasowe/red. WG

Od 7 do 30 marca w Krakowie odbywać się będzie 6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz. Tegoroczne wydarzenie, pod hasłem „In (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni” będzie okazją do rozmów o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości.

6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie
6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie
Mat. prasowe

6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz odbywa się w dniach 7–31 III 2020 r. w Krakowie. Organizowane tradycyjnie przez Wydział Architektury Wnętrz ASP im. J. Matejki w Krakowie, w tym roku jest realizowane we współpracy z DAT – Design, Art & Technology (trzy europejskie uczelnie współpracujące przy prowadzeniu międzynarodowych studiów magisterskich) oraz z partnerem instytucjonalnym – 4 Design Days. Patronat objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie Profesor Stanisław Tabisz. Tegoroczna edycja uświetnia podwójny jubileusz: 70-lecia istnienia Wydziału Architektury Wnętrz oraz 106 lat kierunku architektura wnętrz na krakowskiej ASP.

Temat „In (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni” stał się podstawą do skonfrontowania sposobów myślenia o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości przez przedstawicieli różnych środowisk artystycznych z Europy. W programie Biennale znajdują się: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „in (the) FUTURE_perspektywa(y) sztuki przestrzeni” i Międzynarodowy Panel Dyskusyjny „Open Space Thinking”, Międzynarodowy Konkurs Studencki „The Future is Now!”, prezentacja wydziałów architektury wnętrz z polskich uczelni, 6. Ogólnopolska Konferencja Dziekanów Wydziałów Architektury Wnętrz, wystawa kadry WAW ASP w Krakowie „We Are The Future”, wystawa DESIGN AW, która pokaże efekty projektu Projektowanie Przyszłości, efekty pracy pierwszego w Polsce na uczelniach ASP FASHION START-UP’u, relację z warsztatów projektowania w technologii VR i meble zrealizowane przez studentów Wydziału Architektury Wnętrz; a także wydarzenia towarzyszące, w tym realizowane we współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i projektowymi z Polski i Europy

W pawilonie „Projektowanie przyszłości” (pl. Szczepański), w którym promowane będzie samo wydarzenie, Wydział Architektury Wnętrz przedstawił swoją drogę dochodzenia do projektowania przyszłości i myślenia o przyszłości projektowania.

Wskazujemy na utopię jako metodę projektową, która dąży do twórczej rekonstytucji społeczeństwa, ale zwracamy jednocześnie uwagę, że jest też druga strona tej metody i należy wypracować metodologię, dzięki której projektanci / twórcy i jednocześnie społeczeństwo zrozumieją w jaki sposób utopia jednej osoby może być dystopią drugiej, gdy chcemy myśleć i działać w sposób zrównoważony na rzecz środowiska i społeczeństwa.

mówią organizatorzy.

Podczas Biennale zostaną zaprezentowane: pierwsza w historii Monografia WAW – przywołująca zapomniane, skryte w archiwum fakty, niezapisane wspomnienia, ale także przedstawiająca współczesną strukturę i osiągnięcia Wydziału Architektury Wnętrz; oraz inAW Journal - Multidisciplinary Academic Magazine – cyfrowe czasopismo, którego pierwszy numer zostanie wydany wkrótce.

Tegoroczna edycja MBAW stanie się okazją do spojrzenia w przyszłość, do oderwania się od teraźniejszości, do wystawienia na próbę własnej przeszłości. Skrajnie różne podejścia do tematu reprezentowane zarówno przez studentów, jak i przez profesjonalistów zbudują bogaty obraz możliwego świata.

Skomentuj:

6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie - In (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni