Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze

mat. prasowe Accolade

Accolade zaprezentowało nowy mural na zbiorniku wodnym w zielonogórskim parku przemysłowym, w ramach programu Accolade Industrial Art. Tematem muralu są winogrona, będące symbolem miasta. Wybór natury jako motywu przewodniego odzwierciedla także wartości ESG i odpowiedzialne podejście do środowiska Grupy Accolade. Grafika została zaprojektowana i namalowana przez dwóch uznanych twórców murali – Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka.

Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze
Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze
mat. prasowe Accolade

Nowy mural został ukończony i oficjalnie zaprezentowany publicznie 7 grudnia 2021 roku.

Jest to kolejny mural w kolekcji Accolade, ale pierwszy wykonany na zbiorniku wodnym. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem efektu i tego, jak dobrze komponuje się on z otoczeniem. Wierzymy, że zapraszając sztukę na tereny przemysłowe, nasze parki stają się lepszym miejscem do pracy. Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której najemcy i ich pracownicy czują się lepiej. Tak rozumiemy i realizujemy naszą strategię ESG.

mówi Małgorzata Więcko, Dyrektor Asset Management w Accolade Polska.

Do stworzenia obrazu Accolade zaprosiło dwóch uznanych i doświadczonych artystów muralu – Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka.

Nasza koncepcja kreatywna polega na połączeniu przemysłu z naturą. Winogrona są symbolem Zielonej Góry, miasta wina i winnic - i ten akcent jest szeroko kultywowany lokalnie. Są to naturalne kształty, które w projekcie postanowiliśmy uzupełnić sześcianami – abstrakcyjnymi formami nawiązującymi do logicznego myślenia człowieka. Jest to fascynujące, że takie kształty rzadko występują w naturze, ale człowiek może je z łatwością narysować. Ich forma jest również zbliżona do paczek składowanych w magazynach.

wyjaśnił Łukasz Chwałek.

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, jak dobrze układała się współpraca z Accolade. Inwestor obdarzył nas dużym zaufaniem i wolną ręką, a jednocześnie pozostał bardzo zaangażowany i zainteresowany całym procesem. Prace szły sprawnie – pomimo niskich temperatur udało nam się złapać słoneczne okienko. Z technicznego punktu widzenia przygotowanie zbiornika na wodę przed malowaniem było pracochłonne - zwykle używamy farb wodnych, ale tutaj zdecydowaliśmy się na spreje, ponieważ cynkowa powierzchnia zbiornika lepiej przyjmowała ten produkt. Niektóre fragmenty blachy pozostawiliśmy niepomalowane, aby odbijały światło jak lustro – efekt jest niesamowitym przykładem przenikania wnętrza na zewnątrz.

dodał Jakub Bitka.

Mural jest bardzo dobrze widoczny z drogi, ponieważ zbiornik znajduje się blisko wejścia do parku. Misją programu Accolade Industrial Art jest wprowadzenie sztuki do przestrzeni przemysłowych. Pierwszym projektem pod tym patronatem był mural na ścianie parku przemysłowego w Białymstoku.

W przyszłym roku Accolade będzie kontynuować ten program w Polsce, w wybranych innych parkach, a także w innych krajach. W Czechach właśnie ogłosiliśmy konkurs na mural w Brnie. Pierwsze efekty programu są bardzo satysfakcjonujące. Zmieniamy obszary przemysłowe na lepsze i wspieramy w ten sposób lokalne społeczności. W ramach projektu zorganizowaliśmy również warsztaty dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Już nie mogę się doczekać kolejnych naszych inicjatyw.

podsumowuje Dana Kryńska, Head of Marketing & PR w Accolade.
Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze
Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze
mat. prasowe Accolade
    Więcej o:

Skomentuj:

Mural w parku przemysłowym Accolade w Zielonej Górze