Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Atrakcyjna architektura mieszkaniowa w dobrej cenie

Redakcja/mat. prasowe

Minęły już czasy, kiedy osiedla bloków wielorodzinnym nazywaliśmy "blokowiskami". Używamy jeszcze czasem tego określenia w odniesieniu do skupisk takich budynków, które powstały przed kilkoma dekadami, ale nowe inwestycje znacząco się od nich różnią. Intensywny rozwój budownictwa mieszkaniowego szczególnie w dużych miastach sprawia, że wciąż, jeden za drugim, powstają nowe osiedla. Już na pierwszy rzut oka widać jednak, jak dalekie są od tych, do których kiedyś byliśmy przyzwyczajeni. Realizowane w oparciu o podstawowy budżet oferują ciekawą estetykę i coś więcej niż tylko cztery ściany. Przykładem takiej realizacji jest osiedle zaprojektowane w pracowni Kulczyński Architekt.

Osiedle Morelowa 56, Warszawa, Kulczyński Architekt
Osiedle Morelowa 56, Warszawa, Kulczyński Architekt
fot. Piotr Krajewski

Opisywana inwestycja znajduje się przy ul. Morelowej w Warszawie. Osiedle składa się z dwóch bloków, pięcio- i sześciopiętrowego, w których łącznie znajduje się 237 lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do 90 m kw. Projekt powstał w pracowni Kulczyński Architekt, która posiada bogate portfolio zawierające między innymi interesujące założenia wielorodzinne. To biuro projektowe ma na swoim koncie zarówno realizacje kameralnych apartamentowców o wysokim standardzie, jak i zespołów mieszkaniowych w segmencie low-end, czyli o podstawowym standardzie, przeznaczonych dla szerokiego grona kupujących swoje własne M w atrakcyjnej, dostępnej cenie.

Budowa tego osiedla rozpoczęła się w 2017 roku, a zakończyła niecałe dwa lata później. Bloki nie są wysokie, dlatego całość nabiera kameralnego charakteru, ponadto zastosowana kolorystyka elewacji oraz materiały wykończeniowe poprawiają jej estetykę. Powierzchnia działki została wykorzystana w taki sposób, aby zapewnić swoim przyszłym mieszkańcom komfortową przestrzeń do życia. Do każdego mieszkania znajdującego się na parterze przynależy ogródek, a balkony na wyższych kondygnacjach zostały wyposażone w ażurowe balustrady, które nie zasłaniają widoku na okoliczną zieleń. Pomiędzy blokami, w części wspólnej, zlokalizowano duży plac zabaw dla dzieci. Pod budynkami znajduje się parking, nie brakuje także miejsc postojowych dla gości w pobliżu budynków.

Osiedle Morelowa 56, Warszawa, Kulczyński Architekt
Osiedle Morelowa 56, Warszawa, Kulczyński Architekt
fot. Piotr Krajewski

W kontekście wyglądu elewacji bloków warto nadmienić, że kolorystyka została w pewien sposób narzucona przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Musiała w głównej mierze opierać się na jasnych barwach - ciemniejsze mogły zostać użyte jedynie w postaci akcentów lub na niewielkiej powierzchni. Geometryczny mural na ścianie jednego z bloków ma nawiązywać do nazwy ulicy Morelowej. Pozostałe zabiegi estetyczne, jak zróżnicowana forma balkonów czy nieregularne plamy intensywnie żółtego koloru sprawiły, że całość wygląda bardzo atrakcyjnie. Z kolei na innym budynku umieszczono stalowe kratownice na rośliny pnące. Architektom z pracowni Kulczyński Architekt udało się zrealizować założenie dewelopera, Bouygues Immobilier, i stworzyć komfortową przestrzeń do życia w przystępnej cenie. Osiedle Morelowa to dobry przykład projektu o podstawowym standardzie, którego cechą charakterystyczną jest ciekawy wygląd i funkcjonalne rozplanowanie. Mieszkania, których cena za metr kwadratowy jest akceptowalna przez przeciętnego Polaka planującego zakup lokum w Warszawie, również mogą być dopracowane użytkowo i wizualnie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Atrakcyjna architektura mieszkaniowa w dobrej cenie