Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pałac Kongresowy w Águilas. Siła umiaru od Estudio Barozzi Veiga

red.

Pod koniec marca oddano do użytku Audytorium i Pałac Kongresowy Infanta Doña Elena w Águilas. Autorem tego projektu jest pracownia Estudio Barozzi Veiga, znana w Polsce z niezwykle efektownego projektu Filharmonii Szczecińskiej. Zobacz zdjęcia!

Audytorium i Pałac Kongresowy w Águilas
Audytorium i Pałac Kongresowy w Águilas
Fot. Julien Lanoo

Aguilas to niewielkie, nadmorskie miasto, położone w regionie Mursja w Hiszpanii. Większość tej części kraju, poza nadmorskimi równinami, pokryta jest wyniesieniami, które wchodzą w skład masywu Sierra Nevada. Zadaniem uczestników konkursu architektonicznego przeprowadzonego w 2004 roku, było stworzenie krajobrazowego zamknięcia nabrzeża miasta nad Morzem Śródziemnym.

Projekt pałacu Kongresowego, usytuowanego na granicy miasta z morzem, jest naturalną odpowiedzią na szczególne warunki tej konkretnej lokalizacji. Z jednej strony koncepcja szanuje miejską tkankę, z której wyrasta, z drugiej zachowuje ekspresję otaczającego go, naturalnego krajobrazu, charakterystycznego dla wybrzeża Mursji.

Budynek jest refleksją, prostą, a jednocześnie silną, pomiędzy zurbanizowaną tkanką, a naturalnym krajobrazem. W ostatecznym rozrachunku obiekt stał się masą ukształtowaną poprzez różnorodny charakter bezpośredniego otoczenia. Elewacje skierowane w stronę miasta są gładkie, uporządkowane i statyczne, a elewacje od strony morza są ukształtowane przez dynamiczny język otaczającej przyrody i warunków geologicznych.

 

więcej zdjęć >

 

ZOBACZ TAKŻE:

Estudio Barozzi Veiga. Architektura dobra jak wino

Filharmonia Szczecińska stanie za 2 lata i 2 miesiące

Skomentuj:

Pałac Kongresowy w Águilas. Siła umiaru od Estudio Barozzi Veiga