Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jednostka mieszkalna Le Corbusiera w płomieniach

aru

Przyczyny pożaru słynnego założenia mieszkalnego Unite d`Habitation* w Marsylii nie są jeszcze znane, wiadomo natomiast, że wskutek ognia ucierpiała część mieszkań.

brutalizm, le corbusier, modernizm, architektura, miasto, architekt
Unite d`Habitation, czyli jednostka mieszkalna od Le Corbusiera w Marsylii, budowana w latach 1947-1952. Prekursorski budynek pod względem układu funkcjonalnego i estetyki surowego betonu.
www.fondationlecorbusier.fr

Ogień wybuchł w czwartek wieczorem w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze i zaczął szybko rozprzestrzeniać się po budynku. Wszystkich mieszkańców ewakuowano, kilkoro trafiło do szpitala.

Strażacy walczyli z żywiołem ponad 12 godzin. W piątek nad ranem można było wejść do środka i ocenić zniszczenia, a te okazały się być duże. Wiadomo na pewno, że pożar doszczętnie strawił trzy apartamenty, a wiele innych zostało poważnie uszkodzonych. Straty mogą być większe.

Budynek Le Corbusiera w ogniu

CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE: www.guardian.uk

*Unite d`Habitation, czyli jednostka mieszkalna od Le Corbusiera w Marsylii, budowana w latach 1947-1952 to prekursorski budynek pod względem układu funkcjonalnego i estetyki surowego betonu. CZYTAJ O NIM TUTAJ

Skomentuj:

Jednostka mieszkalna Le Corbusiera w płomieniach