Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najnowszy projekt Bjarke Ingels Group. Dwie mieszkalne wieże w Miami

bar

Coconut Grove to jedna z najstarszych dzielnic Miami, której początek datuje się na 1825 rok. Słynąca z wąskich krętych dróg i starych drzew już wkrótce zmieni swoje historyczne oblicze za sprawą skręconych wież autorstwa Bjarke Ingels Group

Coconut Grove
Coconut Grove
wiz. BIG

Rezydencje The Grove at Grand Bay powstaną na miejscu nieistniejącego już słynnego hotelu Grand Bay, który został zamknięty w 2008 roku. Jednak wybór terenu odpowiedniego dla przyszłej inwestycji był podyktowany nie tylko chęcią nawiązania do spuścizny kultowego miejsca, ale przede wszystkim niezwykle dogodnymi warunkami lokalizacyjnymi - wieże powstaną zaledwie kilka minut jazdy samochodem od głównych obszarów Miami czyli lotniska, centrum oraz miasta Coral Gables.

Konstrukcja budowana przez wiodącą na lokalnym rynku, firmę deweloperską Terra Group bez wątpienia znacząco wpłynie na mieszkańców South Bayshore Drive - według architektów z BIG ożywi obszar i nada mu nowego luksusowego znaczenia. A to wszystko stanie się już za 2 lata, gdyż zgodnie z założeniami budowa potrwa do końca 2014 roku. Po zakończeniu prac powstaną wieżowce, które jako pierwsze w Coconut Grove będą mogły pochwalić się certyfikatem LEED.

Coconut Grovewiz. BIG

Według projektu 20 pięter konstrukcji będzie oferowało 96 luksusowych mieszkań z niesamowitą panoramą. Odpowiedni skręt poszczególnych wież zapewnia znakomity widok na zatokę i Miami. Dodatkowe wrażenie ruchu podkreśla niezwykle dynamiczna, wręcz roztańczona sylwetka całości. W cieniu fasad skręconych budynków lub wewnątrz konstrukcji, mieszkańcy Grove będą mogli cieszyć się życiem na świeżym powietrzu. I to właśnie najważniejsze założenie koncepcji - kreacja wrażenia życia "na zewnątrz" wewnątrz budynku. Aby zmaksymalizować to odczucie architekci z niezwykłą dbałością zaaranżowali ogrody na poziomach rekreacyjnych obiektu. Widoki zieleni oraz zadaszonego sąsiedztwa będą stanowić spokojne tło dla eleganckich mieszkań oraz przestronnych balkonów.

We wnętrzach będzie królował minimalizm i luksus, a istotnym dodatkiem będą przeszklone okna odpowiadające wysokości ścian. Przestronne zewnętrzne tarasy oraz okalające konstrukcję balkony stworzą warunki do życia wewnątrz, ale jakby na zewnątrz.

WIZUALIZACJE>>

Skomentuj:

Najnowszy projekt Bjarke Ingels Group. Dwie mieszkalne wieże w Miami