Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria handlowa w Kuala Lumpur

red

Warszawa ma swoje Złote Tarasy, Poznań Galerię MM, a stolica Malezji "pogniecioną" Starhill Gallery

Pełen krzywizn elewacji budynek znajduje się w Kuala Lumpur w Malezji. Centrum handlowe Starhill Gallery powstało już w 1996 r. jednak niedawno właściciele obiektu postanowili budynek odświeżyć powiększając go o nową część i sprawiając nową, oryginalną fasadę.

Połamaną część zaprojektowali architekci z pracowni Spark Architects. Starhill Gallery jest uznawane za najbardziej charakterystyczne centrum handlowe stolicy Malezji oraz za najbardziej luksusowe. Za popękaną fasadą kryją się ekskluzywne butiki i restauracje, w których swój wolny czas spędzają majętni turyści.

Projektując nową część architekci chcieli, aby dynamiczna elewacja oddawała charakter tętniącej życiem metropolii. Dlatego nocą szklane elementy są intensywnie podświetlone a cała bryła wygląda jak ogromny kryształ. Dodatkowo panele fasady mają swym kolorem nawiązywać do sąsiednich budynków, tak aby mimo swojego odważnego wyglądu obiekt współgrał z otoczeniem. Ostre zagięcia architekci przenieśli też do jego wnętrza.

Efektowna fasada została wykonana ze szkła, kamienia i stali. To pierwsze takie rozwiązanie w całym kraju. Za projekt jej podświetlenia odpowiedzialna jest francuska firma RFR, która pracowała między innymi przy budowie Piramidy Luwru.

Przed główną częścią centrum handlowego został wydzielony nowy, mniejszy pawilon, w którym można kupić kosmetyki. Na wysokości I piętra tego pawilonu architekci zaprojektowali mostek, który łączy razem obie części.

    Więcej o:

Skomentuj:

Galeria handlowa w Kuala Lumpur