Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chiny: Hotel jak pączek z dziurką

red

Ekskluzywny hotel przypominający swym kształtem pączka z dziurką stanął w chińskim mieście Huzhou, w pobliżu Szanghaju. To jeden z tych budynków, które jeszcze niedawno mogliśmy zobaczyć jedynie na wizualizacjach.

Hotel znajduje się tuż nad brzegiem jeziora Tai Hu i niektórym przypomina zanurzonego w wodzie ogromnego amerykańskiego pączka (donut). Wysoki na 27 pięter wieżowiec zaprojektował chiński architekt Ma Yansonga, założyciel słynącej z przedziwnych projektów pracowni MAD.

Obiekt należy do sieci Sheraton i w sumie składa się z trzech budynków, z których dwa ułożone są w łuk (ich wysokość to 100 metrów), oraz trzeciego, niskiego, który stanął tuż obok. Między wszystkimi częściami kompleksu można przemieszczać się pod ziemią.

Tak oryginalny wygląd hotelu wymagał zastosowania specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Do budowy wież wykorzystano rdzenie żelbetowych rur. Takie rury są lekkie oraz odporne na trzęsienia ziemi. Jasną, błękitną fasadę pokryto aluminiowymi pasami oraz dużymi taflami szkła. Dodatkowo zainstalowano na niej lampy led, które sprawiają, że nocą obiekt świeci różnymi kolorami.

Na gości hotelu czekają ekskluzywnie urządzone wnętrza. W holu głównym sufit ozdobiono podwieszonym dywanem, wykonanym z kilkudziesięciu tysięcy kryształów Swarovskiego. Natomiast ściany i podłogi wyłożono drogimi kamieniami.Jedna noc w najtańszym pokoju w Sheraton Huzhou Hot Spring Resort kosztuje 400 dolarów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Chiny: Hotel jak pączek z dziurką