Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Architektura wnętrz

Autostrada dla rowerów! Tak to się robi w Kopenhadze [ZDJĘCIA]

red
Rowerowy most w Kopenhadze - fot. DISSING WEITLING architecture (dw.dk)

Rowerzyści w Kopenhadze mają dobrze. Miasto zbudowało im most, który omija zatłoczone uliczki handlowej dzielnicy

Wijąca się niczym wąż kładka stanęła w handlowej dzielnicy Vesterbro. Rowerzyści już od wielu lat sygnalizowali, że jej powstanie jest konieczne ponieważ duża liczba biurowców i sklepów w tej części miasta generowała duży ruch pieszych. Teraz dzięki kładce poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Most to dzieło duńskiej pracowni DISSING+WEITLING architecture. Architekci z tego biura zaprojektowali już wiele przepraw. Budowa nowej kładki zaczęła się w 2012 roku. Konstrukcja ma 235 metrów długości i 4 metry szerokośi. Wydzielono na niej dwa pasy ruchu.

fot. DISSING WEITLING architecture (dw.dk)

 "Wąż" kosztował 5 milionów euro. Władzom Kopenhagi i architektom gratulujemy udanej realizacji, a rowerzystom zazdrościmy!

Udostępnij

Przeczytaj także

Mozaiki Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu – odzyskane dzieła modernizmu
Gdynia ma sto lat. Jak powstało modernistyczne „miasto z morza i marzeń”?
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]

Polecane

Rowerowa rewolucja trwa! Miasta stawiają na jednoślady
Niczym aleja gwiazd. Pierwsza w Polsce świecąca droga rowerowa
W Amsterdamie powstanie podwodny parking rowerowy

Skomentuj:

Autostrada dla rowerów! Tak to się robi w Kopenhadze [ZDJĘCIA]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej