Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najwyższy budynek w Nowym Jorku. Gigant pobije rekord wysokości

red

Apartamentowiec 432 Park Avenue rośnie w pobliżu południowej części Central Parku. Będzie to najwyższy apartamentowiec w Nowym Jorku i Północnej Ameryce

Wieżowiec zaprojektował zespół architektów: Rafael Vinoly Architects oraz pracownia SLCE Architects. Będzie to najwyższy budynek w Nowym Jorku. W sumie jego wysokość wyniesie 425 metrów. Zgodę na tak duży budynek musiała wyrazić Federalna Administracja Lotnictwa.

Mimo ogromnej wysokości architekci zaprojektowali skromną elewację. Budynek ma szarą fasadę i równomiernie rozmieszczone kwadratowe okna. Powierzchnia każdego z okien to ok. 9 m kw.

W środku powstaną 104 luksusowe apartamenty. Cena najtańszego to "zaledwie" 7 mln dolarów. Droższe apartamenty znajdują się na najwyższych kondygnacjach. Inwestor sprzedał już penthouse na ostatnim, 96 piętrze za 95 mln dolarów. Ten położony piętro niżej ciągle czeka na kupca, jego cena to 85 mln dolarów.

Jednak największym atutem budynku nie są luksusowo urządzone wnętrza lecz widok z okien. Przyszli mieszkańcy wieżowca będą mogli podziwiać różne zakątki Nowego Jorku. Z okien widać południowy Manhattan z wieżowcami: Empire State Building oraz One World Trade Center. Nowy apartamentowiec będzie wyższy od tego ostatniego o 8 metrów.

Budowa wieżowca pochłonęła 1,3 mld dolarów. Inwestor planuje zakończyć budowę w 2015 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najwyższy budynek w Nowym Jorku. Gigant pobije rekord wysokości