Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny bazar w centrum Rotterdamu. Projekt MVRDV robi wrażenie!

red

To chyba najbardziej oryginalna hala targowa na świecie. Zaprojektowali ją architekci z pracowni MVRDV. Jej budowa trwała blisko pięć lat, teraz już oficjalnie otwarta czeka na klientów i... przyszłych mieszkańców

Holenderskie biuroMVRDV przyzwyczaiło już nas do odważnej architektury. Jednym z ich najnowszych, zrealizowanych projektów jest wielofunkcyjny budynek z Rotterdamu.

Tym czym wyróżnia się budynek jest jego kształt. Bryła obiektu przypomina olbrzymią bramę. To właśnie pod jej sklepieniem znalazło się miejsce dla sprzedawców. Wnętrze miejskiego bazaru urozmaiciło olbrzymie malowidło przedstawiające kolorowe warzywa i owoce, a także świat zwierząt. Ten niezwykły fresk to dzieło holenderskich artystów: Arno Coenena i Iris Roskam.

W środku znalazło się około 100 stoisk handlowych i usługowych. Obiekt nie ma być typowym centrum handlowym. W środku klienci mają poczuć klimat lokalnego targowiska.

Handel to nie jedyna funkcja tego obiektu. Nad targowiskiem znalazło miejsce 228 apartamentów. Ponad połowa z nich wystawiona została na sprzedaż, drugą część stanowią mieszkania, które będzie można wynająć na kilka dni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesny bazar w centrum Rotterdamu. Projekt MVRDV robi wrażenie!