Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fasada z oczami

mapel

An der Alster 1 to świeżo ukończony kompleks biurowy w Hamburgu. Jego autorami są architekci z pracowni J. Mayer H. To co najbardziej zwraca w nim uwagę to oryginalna fasada.

4708208 https bi

Jego budowę zakończono w sierpniu 2007 roku. Projekt został wyłoniony w konkursie organizowanym przez inwestora - firmę Cognition. Wygrała w nim pracownia J. Mayer H. należąca do znanego architekta Jurgena Mayera.

Budynek stoi w ciekawym miejscu na mapie Hamburga, to tu - ruchliwe i tłoczne centrum Hamburga graniczy z starszą częścią miasta, która jest znacznie spokojniejsza i nastraja do spacerów. Architekci postanowili jednak nie nawiązywać do tego, co zastali wokół, ale stworzyć coś zupełnie nowego. Jednocześnie kompleks An der Alster został zaprojektowany tak, by płynnie łączyć się z otaczającym go parkiem, jak i wielkomiejskim wybrzeżem Aussenalster .

Najbardziej nietypową i zwracającą uwagę cechą budynku jest nietypowa fasada składająca się z poziomych pasów okien. Pasy rozszerzają się w niektórych częściach tworząc okrągłe wykusze, które projektanci nazwali oczami budynku. Wewnętrzna przestrzeń biurowa jest bardzo mobilna - można ją formować i konfigurować według potrzeb najemcy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fasada z oczami