Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Reflections at Keppel Bay

graberski

Osiedle Reflections jest najnowszą propozycją renomowanego architekta Daniela Libeskinda na ultra nowoczesny i ekologiczny kompleks mieszkaniowy. Seria wysokościowców ma powstać w Keppel Bay w Singapurze.

Reflections
Daniel Libeskind

Osiedle zaprojektowane przez Libeskinda ma składać się z sześciu wież mierzących od 24 do 41 kondygnacji oraz z jedenastu mniejszych apartamentowców mierzących od 6 do 8 kondygnacji. Szklane wysokościowce zostaną połączone w pary przez specjalne mosty. W każdej parze znajdzie się jeden wyższy i jeden niższy obiekt. Wieże te charakteryzuje bardzo obły i nieregularny kształt przejawiający się przede wszystkim w tym, że są one pochylone ku sobie. Gdy dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że w każdej parze budynki ''nachylają się'' właśnie ku sobie, możemy odnieść wrażenie jakby całe osiedle zostało uchwycone w tańcu. Niestety nie wiemy, czy było to wśród założeń pana Libeskinda, więc być może nasze wnioski są zbyt daleko wysunięte.

Zdecydowanym atutem osiedla Reflections, jest niesamowitych rozmiarów basen. Ma on ponad 9 tysięcy m2 powierzchni! i rozciąga się wokół wszystkich sześciu wież. Po przyjemnej kąpieli w basenie będzie można od razu wsiadać do windy i wracać do mieszkania. To właśnie temu olbrzymiemu zbiornikowi wody zawdzięcza swoją nazwę ten niesamowity kompleks. Gdy mieszkańcy spojrzą na taflę wody ujrzą zapierające dech w piersiach odbicia budynków na tle nieba.

Cały kompleks usytuowany jest wzdłuż linii brzegowej o długości 750 metrów. Wokół mają się znajdować same tereny zielone. Warto przy okazji także wspomnieć, że za projekt krajobrazu przypominającego oazę odpowiedzialne jest biuro projektowe Hargreaves Associates. Są oni chociażby twórcami wielu projektów urbanistycznych z igrzysk olimpijskich w Sydney z 2000 roku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które zastosował Daniel Libeskind, jest umieszczenie dodatkowych ogrodów na dachach wysokościowców. Umożliwiają one ujrzenie niesamowitej panoramu zarówno Singapuru jak i linii brzegowej. Ogrody te znajdują się na pochyłej płaszczyźnie co czyni je bardziej oryginalnymi. Dzięki temu, że budynki są połączone ze sobą, mieszkańcy z niższych budynków będą mogli bez problemów przedostać się na najwyżej położone tarasy.

W pobliżu Reflections powstanie także nowoczesna przystań, gdzie ci najbogatsi będą mogli trzymać swoje jachty oraz olbrzymie pole golfowe. Główną jednak atrakcją jest Mount Faber - kompleks ogrodów z tarasami widokowymi. Na terenie osiedla ma się także znaleźć olbrzymia siłownia i spa oraz dodatkowy basen o olimpijskich rozmiarach. Sporym udogodnieniem jest umieszczenie przez architekta kilku małych pawilonów, które mają slużyć jako miejsce do grillowania lub imprez na świeżym powietrzu. Całe osiedle zajmie obszar o wielkości 200 tysięcy m2.

Refletions at Keppel Bay ma stać się nową ikoną Singapuru. W spocie reklamowym osiedla występuje sam Daniel Libeskind, który głosi jedną ze swoich najsławniejszych sentencji: ''Architecture is a language''. Trzeba przyznać panu Danielowi, że faktycznie architektura jest językiem i to rozumianym na całym świecie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Reflections at Keppel Bay