Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

CEE Real Estate Quality Awards rozdane!

graberski

Niedawno rozdane zostały nagrody CEE Real Estate Quality Awards. Uroczyste wręczenie nagród za najlepsze nieruchomości Europy wschodniej odbyło się w warszawskim Hiltonie. Wśród zwycięzców znalazło się kilka pozycji z Polski z czego jesteśmy bardzo dumni.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

 

W konkursie mogły wziąć udział inwestycje zakończone w 2007 roku oraz firmy, które uczestniczyły w ich realizacji i działają na terenie jednego z 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy lub Słowenii. Nagrody przyznawane są przez jury składające się z przedstawicieli branży nieruchomości. W tym roku musiało ono wybrać zwycięzców spośród aż 300 nominacji w 16 kategoriach.

 

 

Angel PlazaW kategorii za najlepszą inwestycję mieszkaniową 2007 zwyciężyła krakowska Angel Plaza. Została ona zaprojektowana przez paryską pracownie Gottesman Szmelcman Architecture SARL. Spółka Angel Inwest, która finansowała przedsięwzięcie, jest także właścicielem wybudowanych we Wrocławiu Angel Wings.

 

 

Angel PlazaJak na luksusowy apartamentowiec w Polsce przystało, Angel Plaza oferuje apartamenty o wielkości od 35 m2 do 150 m2. Cena, którą trzeba będzie zapłacić za taki 35 m2 apartament osiągnie średnią około 2500 euro za metr kwadratowy, zaś za lokum na najwyższym piętrze zapłacić trzeba będzie aż do miliona euro. W budynku poza mieszkaniami znajdą się jeszcze centrum rekreacyjno - sportowe z sauną, siłownią, jacuzzi oraz sala konferencyjna. Co do samej architektury Angel Plaza, trzeba przyznać, że nie wyróżnia się ona jakoś nadzwyczajnie na tle innych obiektów. Nie oznacza to też, że obiekt jest brzydki. Wydaje się on być dobrze wkomponowany w otaczające budynki. Angel Plaza znajduje się tuż u stóp Wawelu.

 

 

Angel PlazaNajlepszą inwestycją hotelową 2007 okazał się warszawski hotel sieci Hilton, w którym zresztą odbywało się wręczenie nagród. Jest to pierwszy hotel z tej sieci, który powstał w Polsce. Znajduje się on przy ulicy Grzybowskiej, w biznesowej części stolicy. Posiada 314 pokoi i apartamentów rozmieszczonych na 22 piętrach. W murach hotelu znajduje się kilka restauracji, sale konferencyjne, które mogą pomieścić nawet 2300 osób, olbrzymi fitness club o powierzchni 3800 m2, kasyno oraz parking na 350 samochodów.

 

 

Hilton, WarszawaPanattoni Park w Łodzi okazał się najlepszą inwestycją przemysłowo - logistyczną 2007. Jest to nowoczesny park magazynowy o docelowej powierzchni 150 tysięcy m2 zlokalizowany w dzielnicy Widzew.

 

 

Panattoni Park

 

 

Oto pełna lista tegorocznych zwycięzców:


Hilton Warsaw Hotel - Najlepsza Inwestycja Hotelowa 2007,

Angel Plaza w Krakowie - Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa 2007,

Panattoni Park Łódź - Najlepsza Inwestycja Przemysłowo-Logistyczna 2007,

Palladium w Pradze - Najlepsza Inwestycja Handlowa 2007 oraz

Banesa Business & Technology Park, Bucharest - Najlepsza Inwestycja Biurowa 2007.

 

Wśród najlepszych firm wyróżniono: Salans - Prawo i Konsulting, Arup - Usługi Komercyjno Handlowe, Chapman Taylor - Architekt Roku 2007, Jones Lang Lasalle - Agencja NIeruchomości 2007, AIB/Bank Zachodni WBK - Bank 2007, GLL Real Estate Partners - Inwestor Roku 2007 i GTC - DeweloperRoku 2007. Specjalne wyróżnienie otrzymał John Cutts z firmy Parkridge, za całokształt działalności w sektorze nieruchomości.

 TAG

 

Teraz zobacz wnętrza

 

 

Skomentuj:

CEE Real Estate Quality Awards rozdane!