Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Foster zaprojektował luksusowy jacht

ucho

Jeden z najsławniejszych architektów firmuje swoim nazwiskiem niezwykłą jednostkę pływającą.

Yacht Plus Norman Foster
Norman Foster

Ekskluzywny program YachtPlus przewiduje budowę floty supernowoczesnych jachtów przeznaczonych dla najbogatszych klientów. Jednostki zaprojektowane przez lorda Normana Fostera zostaną wybudowane na specjalne zamówienie klientów programu, stanąć się częścią floty zlokalizowanej w lecie na wodach Morza Śródziemnego, natomiast w zimie przenoszonej na wody Karaibów.

Każda z jednostek będzie posiadała pełną załogę złożoną z kapitana, szefa kuchni, inżyniera pokładowego oraz dwóch hostess. Przyszły klient będzie miał możliwość wykupienia części udziałów w jachcie, co zagwarantuje mu kilka tygodni swobodnych rejsów. Koszty utrzymania jachtu i załogi rozkładane będą między poszczególnych udziałowców.

Wygląd luksusowego jachtu jest efektem 15 miesięcznej pracy zespołu złożonego z projektantów biur Foster + Partners zlokalizowanych we Włoszech oraz w Londynie. Jednostka o nazwie 40 ''Signature Series'' ma zagwarantować większe powierzchnie pokładów oraz zdecydowanie więcej komfortu niż jakikolwiek współczesny jacht o porównywalnej wielkości. Droga z największego z czterech pokładów do wnętrza jachtu prowadzić ma przez półprzezroczyste schody, zwiększające dodatkowo dostęp naturalnego światła do kabin.

Przeszklone wnętrza wykończone w drewnie tekowym i najlepszych materiałach gwarantować mają podróżnym wygodę i doskonałe warunki podczas rejsu. O ile oczywiście nie będzie za bardzo bujać. Wtedy nawet najbardziej wymyślne dodatki nie zdadzą się na wiele.

    Więcej o:

Skomentuj:

Foster zaprojektował luksusowy jacht