Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielcy architektury stworzą nowe oblicze Seulu

dll

 Architekci z Asymptote (wraz z Hargreaves Associates), Foster + Partners , Jerde Partnership, Skidmore Owings and Merrill , a także studia Daniela Libeskinda , wezmą udział w projekcie rewitalizacji międzynarodowej dzielnicy biznesu Yongsan w Seulu.

5630257 https bi

 

 

To warte 28 miliardów dolarów przedsięwzięcie jest częścią szerszego projektu, który stawia sobie za cel uczynienie ze stolicy Korei Południowej miasta bardziej gościnnego i ciekawszego architektonicznie, a tym samym ważnego punktu na biznesowej mapie świata. Przedstawiciel Samsunga - głównego inwestora projektu - Gyeongtaek Lee nie ma wątpliwości co do opłacalności inwestycji:

 

- Taki cel jest osiągalny z uwagi na fakt, że jest to projekt o niskim ryzyku, w którym zarówno inwestorzy finansowi, jak i strategiczni współpracują w ramach konsorcjum.

 

 

 

 

 

 

Projekt przewiduje m.in. wzniesienie strzelistego wieżowca , który otoczony zostanie dziewiętnastoma mniejszymi gmachami. Dwanaście z nich ma posiadać wysokość od 20 do 70 kondygnacji i ma być przeznaczona na działalność usługową. Siedem pozostałych ma natomiast spełniać funkcje mieszkalno-usługowe, a ich wysokość ma się mieścić w granicach 20 do 50 pięter. Wstępna data rozpoczęcia inwestycji to 2011.


dll

 

Zobacz także:Skomentuj:

Wielcy architektury stworzą nowe oblicze Seulu