Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Muzeum w sąsiedztwie piramid

buma - GD

Projekt Wielkiego Muzeum Egipskiego, które stanie w Kairze, ma połączyć historyczną spuściznę z nowoczesną architekturą. Projekt irlandzkiego biura Heneghan Peng Architects wykonany przy współpracy Arup Associates, zgodnie z planem ma być ukończony na przełomie roku 2009 i 2010. Pierwsze prace budowlane już się rozpoczęły.

Muzeum w sąsiedztwie piramid
Muzeum w sąsiedztwie piramid
Muzeum w sąsiedztwie piramid

Projekt jest wielką inwestycją, którą współfinansuje z prywatnych środków prezydent Egiptu Hosni Mubarak i jego żona. Muzeum to szansa dla Egiptu na współczesną architekturę opartą na nowoczesnych technologiach.

Muzeum znajdować się będzie na styku pustyni i żyznych obszarów na przedmieściach Kairu. To również miejsce, gdzie spotykają się starożytne piramidy i tętniące życiem centrum egipskiej stolicy. Takie było też założenie projektu - budynek ma połączyć, to co dla Egiptu najcenniejsze, ale jednocześnie być nowoczesną wizytówką miasta.

Na powierzchni 100 tys. m2 na początku pomieści się blisko 50 tys. eksponatów, w tym kolekcja z grobowca słynnego faraona Tutenchamona, później liczba eksponatów wzrośnie prawie dwukrotnie.

Projekt Wielkiego Muzeum Egipskiego, które stanie w Kairze ma być ukończony na przełomie roku 2009 i 2010. Pierwsze prace budowlane już się rozpoczęły.

    Więcej o:

Skomentuj:

Muzeum w sąsiedztwie piramid