Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gehry idzie w ślady Zahy

dll

Pierwsze objawy kryzysu? Kolejny architekt zmienia branżę.  

Muzeum Guggenheima, Bilbao, Hiszpania, Frank O. Gehry
- Centrum kongresowe będzie dla Bydgoszczy niczym Muzeum Guggenheima dla Bilbao - stwierdził Żydowicz
źródło: e-architect

 

 

Już Zaha Hadid projektując buty dla Melissy i Lacoste pokazała, że czołowym architektem nie jest się na cały etat. Obecnie tę regułę zdaje się potwierdzać dekonstrukcjonista Frank O. Gehry.

 

Marka J.M. Weston dobrze znana jest paryskim snobom. Firma ta powstała w 1891 roku i jest producentem ekskluzywnej galanterii skórzanej - przede wszystkim butów. Do zaprojektowania najnowszej linii swojego obuwia, J.M. Weston zaprosiło pięciu światowej sławy artystów: Franka Gehry, Martina Szekely, Krisa Van Assche, Clémence Krzentowski i Michela Perry.

 

 

- Jestem szczęśliwy, że mogłem zaprojektować coś, co może nabrać swojego kształtu szybciej aniżeli budynek - mówi o swoim udziale w przedsięwzięciu Frank Gehry

 

 

Wraz z swoim synem Alejandro, zaprojektował on dla J.M. Weston dwa bardzo eleganckie modele obuwia. Pierwszy wykonany został w całości z czarnej skóry i udekorowany czterema skórzanymi guzikami. Drugi model posiada natomiast białą cholewkę, zapinaną na sześć guzików. Jego projekt nawiązuje do XIX-wiecznych butów balmoral, noszonych przez brytyjską królową Victorię podczas wakacji w zamku Balmoral w Szkocji.

 

Buty J.M. Weston projektu Franka O. Gehry, źródło: First Luxe

 

Obuwie projektu Franka Gehry jest dostępne jedynie na specjalne zamówienie. Koszt jednej pary wynosi, bagatela, 1400 euro.

 

dll

 

Zobacz także:

 

 

Zaha Hadid + Lacoste

 

 

Zaha Hadid + Melissa

 

 

Hadid i Gehry na Biennale w Wenecji

    Więcej o:

Skomentuj:

Gehry idzie w ślady Zahy