Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy wieżowiec w stolicy

ucho

Autorem wieżowca, który ma powstać przy ulicy Twardej jest Helmut Jahn twórca koncepcji berlińskiego kompleksu Sony Center.    

Wieżowiec Hines w Warszawie, proj Helmut Jahn
Wieżowiec Hines w Warszawie, proj Helmut Jahn
Mat. inwestora

 

 

Bardzo możliwe, że w przyszłym roku, przy ul. Twardej w Warszawie, rozpocznie się budowa nowego stołecznego wieżowca. Inwestorem jest amerykańska firma Hines, która znana jest z wzniesienia w Warszawie biurowca Metropolitan, zaprojektowanego przez jedną z gwiazd współczesnej architektury sir Normana Fostera. Deweloper oczekuje jeszcze na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę.

Nowy wieżowiec stanie przy ul. Twardej w Warszawie

 Fot. Mat. inwestora

 

Projektantem 160 - metrowego wieżowca jest Helmut Jahn - twórca koncepcji berlińskiego kompleksu Sony Center oraz wieżowca Messeturm z Frankfurtu nad Menem. W odróżnieniu od wznoszonego właśnie przy ul. Złotej "Żagla"Daniela Libeskinda , prostopadłościenna bryła przy Twardej charakteryzować ma się prostotą. Jako główny materiał elewacji wykorzystane zostanie ciemne szkło.

 

Messeturm Frankfurt nad MenemHelmut Jahn - Messeturm z Frankfurtu nad Menem  - Fot. KAI PFAFFENBACH REUTERS

Budynek składać miałby się z dwóch części - przyziemia, mieszczącego m.in. Centrum Kultury Żydów oraz 42-piętrowej wieży podzielonej na część hotelową oraz apartamenty. Warto dodać, że w pobliżu, przy Pl. Grzybowskim, swój wieżowiec wybudować zamierza również Gmina Żydowska.

 

ucho 

 

Zobacz także:

Wieżowce zdominują stolicę?

Nowojorski wieżowiec Libeskinda

Wieżowiec Gazpromu jednak nie powstanie

Skomentuj:

Nowy wieżowiec w stolicy