Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wieżowiec Miyi Tower w Chinach

buma

Amerykańskie biuro Studio Shift zaprojektowało wieżowiec wraz z przylegającym do niego placem, który będzie częścią projektu nowego chińskiego miasta.  

Wieżowiec Miyi Tower
Chiński wieżowiec Miyi Tower
Studio SHIFT

 

 

Miyi Tower ma powstać na południu regionu Miyi leżącego w prowincji Syczuan. Wieżowiec usytuowany będzie na brzegu rzeki Anning i łączyć go będą z pozostałymi częściami miasta rozległe promenady zaprojektowane przy współpracy z SWA Group.

 

Architekci mieli również za zadanie włączyć w projekt zasoby naturalne regionu. W tym celu dzięki mechanicznym oraz naturalnym sposobom filtracji oczyszczana będzie rzeka, nad którą powstanie Miyi Tower. Silnie zanieczyszczona dotąd woda wypełni sztuczne jeziora, na których powstaną też niewielkie wyspy.

 

 

 

Miyi to region o umiarkowanym klimacie, przez większość roku jest tam ciepło i świeci słońce. Dlatego każde z pięter nowego wieżowca będzie miało podwójną strukturę - zamkniętą oraz otwartą, na której znajdować się będą tarasy i zewnętrzne ogrody. Piętra budynku obsadzone będą wokół rdzenia, a ich ustawienie będzie się zmieniać na każdym z poziomów. Dzięki temu mieszkańcy i odwiedzający będą mogli podziwiać okolicę z różnych stron.

 

 

 

Miyi Tower będzie wielofunkcyjną budowlą. Oprócz apartamentów znajdą się tam także galerie, restauracje oraz sala widowiskowa. Wieżowiec ma się stać również centrum promocji regionu - jego dziedzictwa kulturowego oraz zasobów naturalnych.

 

buma

 

Zobacz także:

Ordos 100 - miasto w środku pustyni

Chińska super gwiazda

Pekin, raj dla architektów

Skomentuj:

Wieżowiec Miyi Tower w Chinach