Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Steven Holl Architects - słoneczna willa nad jeziorem

buma

W projekcie Sun Slice House z pracowni Stevena Holla, największą rolę będzie odgrywało światło. Słoneczne promienie o każdej porze dnia nadadzą wnętrzom inny charakter.

Dom zamówił przedsiębiorca zajmujący się oświetleniem. Architekt nie miał więc wątpliwości, iż główną rolę w tym projekcie będzie odgrywać światło.

Dom usytuowany tuż nad brzegiem jeziora Garda we włoskich Alpach, oprócz pięknych widoków na okolicę będzie zapewniał również niezwykły świetlny spektakl. Wszystko za sprawą otworów w kształcie łuków i prostokątów, które znajdują się na dachu oraz ścianach budynku. Promienie świetlne przezierające się przez otwory będą tworzyć ulotne kompozycje w prostych, pomalowanych na biało wnętrzach.

Dodatkowo ułożone pod różnym kątem skrzydła domu sprawiają, iż do środka wpadnie dużo naturalnego światła. Dzięki temu wokół domu powstaną również małe podwórka chronione przez ściany budynku przed silnym wiatrem.

Dom, który obecnie jest w trakcie budowy, będzie wykonany z betonu, a jego elewację pokryte będą stopem miedzi, stali, chromu i niklu, który nada bryle rdzawy kolor. Północna fasada, która wychodzi na jezioro Garda, zostanie wykonana całkowicie ze szkła.

Skomentuj:

Steven Holl Architects - słoneczna willa nad jeziorem