Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pozytywna modernizacja wielkiej płyty

hada

Nieliczne przykłady potwierdzają, że modernizacja obiektów z wielkiej płyty nie jest niczym nadzwyczajnym i niemożliwym do zrealizowania.

Obiekt mieszkaniowy w Hamburgu zaprojektowany przez grupę Blauraum z zewnątrz wygląda jak współczesna mieszkaniówka z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami detalu. Tymczasem jest on efektem modernizacji obiektu biurowego z lat 70-tych.

Budynek znajduje się w spokojnej i mieszkaniowej części Hamburga. Nadanie mu funkcji mieszkaniowej wprost idealnie pasuje do otoczenia. Przywrócenie do życia opuszczonego biurowca spowodowało ożywienie całej okolicy i modernizacje kolejnych, przylegających do ulicy obiektów.

Modernizacja polegała na wprowadzeniu zmian do obiektu, związanych z dostosowaniem układu pasującego do konstrukcji i wygodnych rozwiązaniach mieszkaniowych. Oprócz zmian w elewacjach i układzie funkcjonalnym nastąpiły również poprawki w konstrukcji uwzględniające zmiany w sposobie użytkowania, nową fasadę czy dołączone do obiektu balkony. Dodatkowa stalowa konstrukcja schowana jest pod nową, drewnianą okładziną elewacyjną. Sporym mankamentem obiektu była wysokość pomieszczeń - jedynie 2,55metra, co postanowiono optycznie zniwelować projektując dość duże przeszklenia, jak i osobne, eleganckie balkony od strony ulicy czy loggie od podwórza.  

Urozmaicenie bryły balkonami czy interesującą okładziną z drewna spowodowało, że obecnie obiekt sprawia dużo lepsze wrażenie i nie stał się kolejnym straszącym pustostanem, zupełnie nikomu niepotrzebnym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pozytywna modernizacja wielkiej płyty