Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pozytywna modernizacja wielkiej płyty

hada

Nieliczne przykłady potwierdzają, że modernizacja obiektów z wielkiej płyty nie jest niczym nadzwyczajnym i niemożliwym do zrealizowania. 

hamburg, blauraum, modernizacja
Modernizacja obiektu z lat 70-tych, przebudowa biurowca na obiekt mieszkaniowy - Blauraum Architekten
źródło: blauraum architekten

 

 

 

Obiekt mieszkaniowy w Hamburgu zaprojektowany przez grupę Blauraum z zewnątrz wygląda jak współczesna mieszkaniówka z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami detalu. Tymczasem jest on efektem modernizacji obiektubiurowego z lat 70-tych.

 

 


Budynek znajduje się w spokojnej i mieszkaniowej części Hamburga. Nadanie mu funkcji mieszkaniowej wprost idealnie pasuje do otoczenia. Przywrócenie do życia opuszczonego biurowca spowodowało ożywienie całej okolicy i modernizacje kolejnych, przylegających do ulicy obiektów.

 

 hamburg, blauraum, modernizacja

Biurowiec z lat 70-tych przed przebudową

 

 


Modernizacja polegała na wprowadzeniu zmian do obiektu, związanych z dostosowaniem układu pasującego do konstrukcji i wygodnych rozwiązaniach mieszkaniowych. Oprócz zmian w elewacjach i układzie funkcjonalnym nastąpiły również poprawki w konstrukcji uwzględniające zmiany w sposobie użytkowania, nową fasadę czy dołączone do obiektu balkony. Dodatkowa stalowa konstrukcja schowana jest pod nową, drewnianą okładziną elewacyjną. Sporym mankamentem obiektu była wysokość pomieszczeń - jedynie 2,55metra, co postanowiono optycznie zniwelować projektując dość duże przeszklenia, jak i osobne, eleganckie balkony od stronyulicy czy loggie od podwórza.  

 

 

Po modernizacji obiekt wygląda bardzo współcześnie

 Urozmaicenie bryły balkonami czy interesującą okładziną z drewna spowodowało, że obecnie obiekt sprawia dużo lepsze wrażenie i nie stał się kolejnym straszącym pustostanem, zupełnie nikomu niepotrzebnym.

 

 

 

hada

 

 

Zobacz też:

 

 

Pseudolifting Riviery trwa

 

Dyplom Roku 2009 - wyróżnienia II stopnia

 

Stare blokowiska - zburzyć czy zostawić?

 

 

Skomentuj:

Pozytywna modernizacja wielkiej płyty