Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trojan House - drewniany dom-kryjówka

asia

Mityczny Koń Trojański posłużył jako punkt wyjścia do przebudowy pewnego domu... Po przebudowie stanowi on doskonałą kryjówkę dla dzieci, które zamieszkały w nietypowym budynku.

Trojan House Jackson Clements Burrows Architects,dom pasywny, dom jednorodzinny, Australia
Trojan House autorstwa Jackson Clements Burrows Architects - Mityczny Koń Trojański posłużył jako punkt wyjścia do przebudowy tego domu na przedmieściach Melbourne. Po przebudowie stanowi on doskonałą kryjówkę dla dzieci.
Trojan House Jackson Clements Burrows Architects

 

 

Niepozorny dom, na który przechodnie zwykle nie zwracali uwagi, po dokonaniu pewnych modyfikacji architektonicznych, stał się jednym z najbardziej pożądanych obiektów w okolicy Hawthorn - na przedmieściach Melbourne.

 

 

Trojan House

Trojan House

 

 

Architekci z pracowni Jackson Clements BurrowsArchitects rozbudowali piętro domu, wydłużając je tak, że unosi się ponad ogrodem, jakby lewitowało. Umieszczone tam zostały trzy dziecięce sypialnie, bo to właśnie z myślą o dzieciach dokonano tej przebudowy.

 

 

Całość elewacji pokryta jest odpowiednio spreparowaną drewnianą powłoką, odporną na wilgoć i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Większość otworów, jakie znajdują się w budynku sprytnie ukryto za pomocą okiennic o tym samym wzorze, jaki umieszczony został na fasadzie, co w znacznym stopniu umocniło ideę kamuflażu. Dzięki temu z zewnątrz nie widać, co dzieje się w środku. To właśnie swego rodzaju gra z odbiorcą podsunęła pomysł nadania takiej a nie innej nazwy obiektowi.

 

 

Koń Trojański - rekonstrukcja

Rekonstrukcja konia trojańskiego nieopodal ruin Troi

 

 

Trojan House jest przykładem budynku, w którym starano się zachować zasady ekologicznego i zrównoważonego rozwoju przez zastosowanie rozwiązań optymalizujących system ogrzewania pasywnego, wentylacji czy nawadniania ogrodu.

 

 

asia

 

 

 

Zobacz także:

 

 

R House - superoszczędny dom jednorodzinny

 

Dom jak lodóweczka

 

Bondi Wave House - dom jak fala

 

 

Skomentuj:

Trojan House - drewniany dom-kryjówka