Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trojan House - drewniany dom-kryjówka

asia

Mityczny Koń Trojański posłużył jako punkt wyjścia do przebudowy pewnego domu... Po przebudowie stanowi on doskonałą kryjówkę dla dzieci, które zamieszkały w nietypowym budynku.

Niepozorny dom, na który przechodnie zwykle nie zwracali uwagi, po dokonaniu pewnych modyfikacji architektonicznych, stał się jednym z najbardziej pożądanych obiektów w okolicy Hawthorn - na przedmieściach Melbourne.

Architekci z pracowni Jackson Clements BurrowsArchitects rozbudowali piętro domu, wydłużając je tak, że unosi się ponad ogrodem, jakby lewitowało. Umieszczone tam zostały trzy dziecięce sypialnie, bo to właśnie z myślą o dzieciach dokonano tej przebudowy.

Całość elewacji pokryta jest odpowiednio spreparowaną drewnianą powłoką, odporną na wilgoć i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Większość otworów, jakie znajdują się w budynku sprytnie ukryto za pomocą okiennic o tym samym wzorze, jaki umieszczony został na fasadzie, co w znacznym stopniu umocniło ideę kamuflażu. Dzięki temu z zewnątrz nie widać, co dzieje się w środku. To właśnie swego rodzaju gra z odbiorcą podsunęła pomysł nadania takiej a nie innej nazwy obiektowi.

Trojan House jest przykładem budynku, w którym starano się zachować zasady ekologicznego i zrównoważonego rozwoju przez zastosowanie rozwiązań optymalizujących system ogrzewania pasywnego, wentylacji czy nawadniania ogrodu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Trojan House - drewniany dom-kryjówka