Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mercabarna-Flor - multikolorowa architektura

asia

W Barcelonie powstał nowy budynek giełdy kwiatowej autorstwa Willy Müller Architects. Mercabarna-Flor charakteryzuje się swobodnym, kolorowym i nieregularnym ukształtowaniem fasady.

Mercabarna-Flor to kolejny niesamowity obiekt, jaki powstał w Barcelonie. Dołączył on do najczęściej komentowanych budynków, jakie ostatnimi czasy powstały w tym mieście: zespół budynków zaprojektowanych przez Toyo Ito, nowy Terminal Sur autorstwa Ricardo Bofilla czy hotel i wieże Hesperia zaprojektowane przez Brytyjczyka - laureata nagrodyPritzkera - Richarda Rogersa.

Cynkowy dach i ściany pokryte są geometrycznymi wzorami tak, aby Mercabarna-Flor przypominała widok pól pełnych kwitnących kwiatów obserwowany z lotu ptaka lub kabiny samolotu. Samą fasadę można również porównać do pancerza - nadaje obiektowi organiczny charakter wiążąc się jednocześnie z działaniami, ruchem i energią, jakie występują wewnątrz budynku.

Hurtownia stanęła nieopodal terminalu transportowego lotniska w Barcelonie, dzięki temu szybko dostarczane są tam świeże dostawy kwiatów. Kompleks składa się z trzech sektorów: dział kwiatów ciętych, pozostałych roślin i dział z akcesoriami ogrodowymi. W budynku znajdują się również biura, dwa centra florystyczne i parking.

Mercabarna-Flor ma stać się główną giełdą kwiatów w Katalonii, a docelowo w całej Hiszpanii świadcząc usługi na najwyższym europejskim poziomie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mercabarna-Flor - multikolorowa architektura