Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Muzeum Komiksu o Tintinie

NB

W Louvain-la-Neuve, małej miejscowości w pobliżu Brukseli zostało muzeum autorstwa Christiana de Portzamparc. Jest ono poświęcone pracy słynnego ilustratora Herge będącego "ojcem Tintina" - jednego z najpopularniejszych, światowych komiksów.

tintin
Słynna postać Tintina autorstwa rysownika komiksów Herge
www.Tintribute.com

 


Pomysł stworzenia muzeum pojawił się już w 1979 r. Na jego realizację trzeba było jednak czekać do czerwca 2009 r. Jest ono poświęcone pracy słynnego ilustratora Georges'a Remi, który bardziej znanym pod pseudonimem Herge.

 

Bryła muzeum ma według de De Portzamparca podkreślić styl charakterystyczny dla Herge, tzw. "czystą linię". Artysta używał zdecydowanych czarnych linii bez odcieni. Kolory były ograniczone do barw podstawowych, jednolite i wyraźne. Najważniejszą rolę odgrywała kreska, kontur.

 

Muzeum Herge Christiana de Portzamparc


Bryła obiektu składająca się z ciekawie zestawionych prostych form geometrycznych otoczona jest zielenią. Duże przeszklenia idealnie oświetlają muzealne, niezwykle kolorowe i zróżnicowane wnętrze. Muzeum pomyślane jest, jako komiksowa przygoda, która pozwala zagubić się, ale i odkryć fantastyczne historie związane z Tintinem i jego autorem.

 


NB

 

 


Zobacz także:


Geometryczna esencja islamu


MS2


Muzeum w sąsiedztwie piramid

 

 

Skomentuj:

Muzeum Komiksu o Tintinie