Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartament z prywatną galerią sztuki

nobo

Najnowsze dzieło pracowni XTEN Architecture to ciekawe połączenie prywatnej galerii sztuki współczesnej z apartamentem artysty na wzgórzach Los Angeles.

usa, los angeles, dom, dom jednorodzinny, galeria, xten architecture
Połączenie prywatnej galerii sztuki współczesnej z apartamentem artysty na wzgórzach Los Angeles, autor XTEN Architecture
fot. XTEN Architecture

 

 

To bardzo kubistyczna forma budynku z nieregularnymi otworami kształtowanymi pomiędzy elementami konstrukcji. Podstawowym i bardzo modnym ostatnio kolorem jest biel, która w tym przypadku tworzy idealne tło dla prezentowanych eksponatów.

 

 

fot. XTEN Architecture

 

 

Galerie sztuki nie lubią światła dziennego, dzieła powinny być wystawiane w zamkniętych przestrzeniach operujących jedynie światłem sztucznym. Tu architekci odeszli od typowego układu i "otworzyli" galerię na ogród, uzyskując wnętrze o bardziej domowym charakterze. Dodatkowo wielkie przeszklenia odsłaniają elementy konstrukcyjne, które swobodnie i bardzo delikatnie przenikają bryłę. Struktura okalającej kratownicy została wyprodukowana i zamontowane w ciągu jednego dnia. Nowatorska konstrukcja daje duże możliwości kształtowania przestrzeni wewnętrznej.

 

 

fot. XTEN Architecture

 

Galeria sztuki miała być w zamierzeniu artystów czymś więcej niż tylko kontenerem do przechowywania ich prac. Architekci mieli dla nich stworzyć obiekt wielowymiarowy, otwarty na nieograniczone możliwości i różne formy sztuki a równocześnie przyjazny i otwarty na część mieszkalną.

 

Połączenie tych dwóch funkcji w zasadzie wymusiło stworzenie budynku kameralnego. Obiekt został tak zaprojektowany, by prywatny apartament artysty miał domowy charakter i jednocześnie był spójny z częścią ekspozycji dzieł sztuki.

 

nobo

 

 

 

Zobacz także:

 

Artfarm - współpraca architekta i artysty

 

Rewitalizacja w dobrym stylu

 

Małopolski Ogród Sztuki projektu Ingarden&Ewy

Skomentuj:

Apartament z prywatną galerią sztuki