Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jean Nouvel i ornament

hada

Jean Nouvel jest architektem, który działając prostymi formami nie boi się ornamentu.

Jean Nouvel jest architektem, który działając prostymi formami nie boi się ornamentu. Wiele z jego obiektów można nazwać dekoracyjnymi, jednak to właśnie szczegółowo dopracowany detal tych elementów, które ogólnie uważa się za zbędne w obiekcie, jak i umiejętne żonglowanie pojęciem dekoracyjności wyróżnia go spośród innych architektów.

Obecnie kończy się budowa kolejnego obiektu zaprojektowanego - Doha Office Tower w Katarze. Obiekt, choć prosty w formie, przesycony jest ornamentem. Delikatna struktura oplatająca budynek nadaje mu specyficznego charakteru. Sposób, w jaki została zaprojektowana elewacja wieżowca przypomina Institut du Monde Arabe w Paryżu . Ruchoma elewacja Instytutu charakteryzuje się dekoracyjnością, a każdy jej segment wykonany jest precyzyjnie i pracuje niczym zegarek.

Doha Office Tower swoim kształtem przypomina również Torre Agbar w Barcelonie , którego elewacja pokryta jest specjalną ażurową geometryczną siatką, która, podobnie jak w paryskim Instytucie, otwiera i zamyka się w zależności od potrzeb doświetlenia wnętrz światłem naturalnym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jean Nouvel i ornament