Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom orchIDEA

kb

Z zamiłowania klienta do kwiatów powstała supernowoczesna willa Orchid House projektu Andresa Remy'ego w Buenos Aires. Niebanalna forma zachwyca subtelnym nawiązaniem do poszczególnych części orchidei - korzenia, łodygi oraz kwiatu.

buenos aires, willa, argentyna, andres remy, dom jednorodzinny
Orchid House w Buenos Aires projektu Andresa Remy'ego
www.andresremy.com

 

 

 

Kubistyczna forma willi Orchid House, wpisana w plan wiatraka, przypomina domki preriowe wybitnego amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wright'a. Nie tylko w tym projekcie Argentyńczyk Andres Remy wzoruje się na słynnym architekcie. Podobieństwa można również dostrzec w niedawno zaprojektowanej willi Waterfall House w Buenos Aires, która nie tylko nazwą nawiązuje do jednego z najsławniejszych domów na świecie Fallingwater w Pensylwanii.

 

 

Cześć mieszkalna przypomina kwiat. Każdy pokój wystrzeliwuje w inną stronę, niczym płatki wyłapujące promienie słoneczne. Długi korytarz łączący część mieszkalną z garażem służy za łodygę, trochę wygiętą pod ciężarem kwiatu. I wreszcie korzeń, czyli garaż. Wszystkie partie tworzą integralną całość, doskonale wpisując się w nurt tzw. architektury organicznej.

 

 

 

 

Nie sposób ominąć ukoronowania dzieła w postaci małego stawu w ogrodzie. To jakby dopełnienie całości założenia. Bo oczywiste jest, że każdy kwiat potrzebuje wody.

 

 

Dom zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla zrównoważonego budownictwa: użycie materiałów nieszkodliwych dla środowiska, naturalną wentylację oraz oświetlenie, a także panele słoneczne oraz panele fotowoltaiczne.

 

 

 

 

Anders Remy doskonale łączy funkcjonalność z wyszukaną formą, bezpretensjonalnie czerpiąc inspirację z natury.

 

 

kb

 

 

 

Zobacz też:


Wiejski dom w ciepłym płaszczu


Skatepark de luxe


Domy z prefabrykatu - najlepsze przykłady


 

Skomentuj:

Dom orchIDEA