Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kto zamieszka w strusim jaju?

kb

Blob VB3 może posłużyć jako domek działkowy, biuro, pokój majsterkowicza, czy dla mniej wybrednych użytkowników, nawet jako maleńkie mieszkanie. Bryła przypominająca strusie jajo to najnowszy pomysł belgijskich architektów dmvA..

bryła, belgia, nietypowe budynki, pawilon, architektura organiczna
Strusie jajo, czyli Blob VB3 to doskonała alternatywa dla stworzenia oryginalnego biura, domku działkowego, czy nawet małego mieszkania.
www.dmva-architecten.be

 

 

 

Główna ideą przy tworzeniu  Blob VB3 była nieograniczona swoboda. Budynek został zaprojektowany z myślą o jego częstym przemieszczaniu. Wnętrza, co prawda nie są szczytem komfortu, ale z pewnością nie można im zarzucić braku funkcjonalności. Podobnie jak w kajucie jachtu, wykorzystano całą przestrzeń ścian na schowki.

 

 

Całość ma 20 metrów kwadratowych. To wystarczająca powierzchnia, by zmieściła się tu również łazienka oraz kuchnia. Jajo nie ma żadnych przeszkleń, jedynie dwa wielkie włazy otwierające się automatycznie oraz mały wentylator na "dachu". Jego niezaprzeczalną zaletą jest mobilność, można go postawić wszędzie.

 

 

 

 

Wypolerowane na wysoki połysk jajo to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność i nie boją się odrobiny futurystycznego szaleństwa.

 

 

 

 

Zobacz też:

 


Dom z zielonego wzgórza


Wielka spiżarka MVRDV


Bioniczny budynek przy Potsdamer Platz


Skomentuj:

Kto zamieszka w strusim jaju?