Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miasto designu w fabryce broni

kb

Cité du Design w Saint-Etienne to nowe wielofunkcyjne miejsce na mapie Francji. Stworzone przez niemieckie biuro LIN finn geipel + giulia andi ma służyć zarówno edukacji, badaniom jak i szeroko pojętej kulturze.

Cały kompleks usytuowany jest w Manufacture D'Arms, dawnej fabryce broni. Projekt zakłada restaurację starej, historycznej zabudowy oraz wpisanie zupełnie nowych obiektów - Platine, wieży obserwacyjnej, dwóch ogrodów i placu głównego.

Platinema pełnić wiele funkcji. Od projektów badawczo-naukowych i kulturalnych przez funkcję wystawową, na miejscu spotkań mieszkańców skończywszy. W budynku mieści się bowiem sala wystawowa, amfiteatr oraz biblioteka. Zaadresowany jest do różnych grup docelowych.

Obiekt stał się swoistą centralą, która ma połączyć pozostałe budynki. ElewacjaPlatine składa się z 14 000 trójkątnych paneli, które reagują na różne rodzaje oświetlenia. Dzięki temu zabiegowi powstaje efekt głębi.

Wysoka na 31 metrów wieża obserwacyjna jest pierwszym i najbardziej widocznym nośnikiem szeregu zmian, jakie dokonały się w miejscu dawnej fabryki broni. Architekci stworzyli miejsce miejskich i społecznych aktywności połączonych z dobrym designem i nutką drapieżnego industrializmu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Miasto designu w fabryce broni