Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sukces studentki architektury! We Włoszech zbuduje przedszkole

DL

Karolina Studzińska, absolwentka WA Politechniki Wrocławskiej, wraz z grupą młodych włoskich architektów, wygrała konkurs na projekt przedszkola i żłobka w miejscowości Brigniano Gera d'Adda we Włoszech. Jak się Wam podoba?

Zwycięski projekt nawiązuje do tradycji budowlanych regionu Lombardii. Typowym elementem krajobrazu są tu farmy. Analizując typologię istniejących budynków, projekt opiera się na systemie pawilonów, otaczających centralną, wielofunkcyjną przestrzeń. Takie rozwiązanie pozwala na łatwy podział funkcjonalny przestrzeni.

Sercem założenia jest centralna przestrzeń, która stanowi miejsce zabaw. Przestronna sala doświetlona została kolorowymi świetlikami "rozsypanymi" na suficie. To miejsce przyjazne, bezpieczne i nie narażone na czynniki pogodowe, tak więc dzieci mogą tu spędzać czas przez cały rok.

Wejście do pozostałych sekcji, rozmieszczonych wokół sali zabaw oznaczone zostało kolorowymi panelami z poliwęglanu. Intensywne barwy, którym przyporządkowano konkretne pomieszczenia umożliwiają dzieciom łatwą orientację w budynku. Elewacja i dach obiektu wykonano z cegły - materiału używanego w lokalnej zabudowie. Kontrastują z nią kolorowe obramowania otworów, które nadają projektowi nowoczesnego sznytu.

Prócz Karoliny, w skład zespołu projektowego weszli młodzi włoscy architekci: Daniele Panci, Fabrizio Romano, Daniele Natoli i Sonia Tarpy. GRATULUJEMY!

    Więcej o:

Skomentuj:

Sukces studentki architektury! We Włoszech zbuduje przedszkole